„Jednalo se o jedno z klíčových střetnutí jarní části soutěže. Vzhledem k tomu, že v tabulce stále doháníme vedoucí Jičín, si nemůžeme dovolit zaváhat a to není zrovna lehké na psychiku,“ konstatoval trenér dorostu Jaroslav Hudeček.

Baník OKD Karviná – Dukla Praha 41:39 (22:17)

Od začátku bylo k vidění utkání výborné úrovně. „Oba celky vyznávají podobný styl hry, který je založen na přechodu do rychlých útoků. Hráči proto předváděli házenou v rychlém tempu se spoustou branek a nádherných akcí,“ popisoval průběh utkání Hudeček. Pravdou je, že obranná činnost zaostávala za tou útočnou, ovšem to nemuselo nikomu vadit, zvláště, když domácí neustále vedli.

Ke cti hráčů Dukly slouží, že utkání nezabalili a bojovali do posledního hvizdu rozhodčích. Rozhodujícím momentem bylo třicet sekund před koncem za stavu 41:39 neproměnění hostujícího trháku, proti kterému zasáhl brankář Daniel Bartoň.

„Hráči udělali ve vysokém tempu pouhých deset technických chyb za zápas a i počet vyloučených byl velice nízký. Tyto ukazatelé jen potvrzují, že se hrálo velice kvalitní střetnutí,“ dodal Hudeček.

Zápas mohl proběhnout pro domácí ještě ve větším klidu. Ve 40. minutě totiž vedli rozdílem osmi gólů. „Pak kluci nepochopitelně polevili a hráči Dukly začali náš náskok nebezpečně snižovat,“ upozornil kouč karvinských nadějí.

K nejlepším střelcům baníku patřili Slavomír Mlotek, Adam Niebroj, David Krahulec a Jiří Vengřín, kteří zaznamenali dohromady 33 branek.

„Jeden ze stěžejních zápasů jsme zvládli a tuto sobotu zajíždíme na palubovku Bohunic, které v minulém kole nečekaně porazily právě Duklu. To by mělo být pro hráče dostatečným varováním před případným podceněním soupeře,“ varuje dopředu Hudeček.

Karviná: Bartoň, Tabara, Pala – Niebroj 8, Krahulec 8, A. Csöllei, S. Mlotek 9/4, Jiří Užek, Bulant, Jan Užek 2, Lefan, Michalisko 6, Vengřín 8. Trenéři: Ludvík Mrkva a Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák