„Letos se florbalový svaz odhodlal k novince po vzoru Švédska a nejlépe umístěným celkům dal možnost výběru soupeře pro čtvrtfinále. Jelikož první liga skončila nejdříve ze všech soutěží, tak jsme vlastně historicky první český tým, který mohl tuto možnost využít. Když se trenér s hráči rozhodovali, s kým budeme hrát, tak hrála roli vzdálenost obou lokalit. Do Počenic to máme nejblíže,“ uvedl prezident Torpeda Havířov Roman Kantor.

První čtvrtfinále začíná v Městské sportovní hale v sobotu od 20 hodin. Druhé se uskuteční v neděli 27. února od 15 hodin na stejném místě.

Na vyřazovací boje získal nejlepším tým základní části zajímavou posilu. Útočné řady rozšířil nejproduktivnější hráč hokejového celku AZ Havířov Robert Říčka. „Robert hrál v našem dresu už v mládežnických družstvech. Byl úspěšný, když získal například zlaté medaile se staršími žáky. S týmem už týden trénuje a doufáme, že nám i pomůže,“ dodal Kantor s tím, že Říčka může hrát nyní florbalové čtvrtfinále díky tomu, že AZ nedokázal v play off druhé ligy postoupit přes Nový Jičín.

V základní části měly oba týmy vyrovnanou bilanci. Počenický Kozel dokázal vyhrát v Havířově a Torpedo pak soupeři porážku oplatilo na jeho půdě. I tento fakt dokazuje, že si Havířovští nevybírali soupeře podle toho, jak jim herně vyhovuje nebo ne. Jestli to myslí s návratem do extraligy vážně, nesmějí se ohlížet na soupeře, protože přejít musejí přes všechny.