Baník OKD Karviná – SKP Frýdek-Místek 33:30 (15:16)

Domácí výběr nadále sužuje spousta zranění a v takovém rozpoložení se baníkovci v neděli postavili v poslední době kvalitně hrajícímu Frýdku-Místku. „Přijeli jsme sem s cílem odehrát povedenou partii a to se nám povedlo. Ačkoliv jsme nakonec těsně prohráli, z výsledku nemusíme být rozmrzelí. Odvedli jsme poctivý výkon,“ poznamenal trenér SKP Jiří Kekrt.


Měl pravdu. Jeho svěřenci hráli proti mistrovi opravdu nebojácně, ale také dost tvrdě, což baníkovci řádně pocítili na svých tělech.


První minuty nenasvědčovaly žádnému dramatu. Karvinští spolehlivě bránili a prosazovali se v útočné činnosti, vedli 7:4, posléze 10:6. „Pak jsme klasicky neproměnili pár jasných šancí a soupeř se dotáhl. Vycítil šanci a držel se jí zuby nehty,“ poukázal na zmrtvýchvstání Frýdku domácí křídelník Ján Faith.

Hosté ještě do přestávky otočili výsledek, neboť domácí obrana nefungovala podle představ karvinských trenérů. Výkon Baníku stál znovu na mladých hráčích typu Monczky, Hanische, Bałwase či Łyźwy. „Je ale dobře, že tito mladí hráči dostávají šanci a otrkávají se. Vše je přípravou na rozhodující fázi sezony, kterou je samozřejmě nadstavba,“ poznamenal trenér HCB Jozef Hanták.

Nakonec mladí baníkovci prokázali oprávněnost své nominace a vytíženosti v situaci, kdy týmu schází zkušení borci. Druhou půli odehráli znatelně lépe, přestože Frýdek-Místek se ani na moment nevzdal. „Za náš výkon zde se nemusíme stydět. Byla to pro nás dobrá příprava na boje ve skupině o udržení,“ konstatoval Kekrt.

To samé prohlásil i Hanták. „Pro nás platí to samé. I když to z naší strany nebyl žádný suverénní výkon, vyhráli jsme a nasazení mladých hráčů splnilo svůj účel,“ dodal.

Baníkovce teď čeká zásadní střetnutí v Hranicích, které doma zdolali, ale po porážce v Lovosicích si těžko mohou dovolit další porážku. „Ta by asi byla krajně nepříjemná, to je pravda. Hranice celou sezonu potvrzují, že nejsou v první šestce náhodou, hrají kvalitní handbal, zvláště doma. Nečeká nás nic jednoduchého, snad nás přijedou podpořit naši fandové a my tam uhrajeme nějaký solidní výsledek,“ přál si v neděli šestigólový Ján Faith.

Sled: 2:0, 3:3, 5:3, 7:4, 10:6, 10:10, 11:13, 12:15, 15:16, 17:17, 21:18, 21:21, 25:23, 28:25, 31:30. Rozhodčí: Bečička, Horák, sedmičky: 3/1:3/2, vyloučení: 4:4, diváci: 637.

Karviná: Drápal – Hanisch 3, Vančo 4, Farář, Sliwka 1/1, Monczka 6, Chudoba 2, Bałwas 3, Łyźwa 6, Faith 6, Kružík, Petrovský 2, Diviš, Požárek. Trenér: Jozef Hanták.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Dyba a Hes po 6, Hladký 5, Hojník 4/2.

Další zápas hraje Karviná v sobotu v Hranicích.