RWE Brno – Slavia Havířov 1:3 (23, -19, -15, -20)

Hosté přijeli do Brna jako velcí favorité pro povinné vítězství, a to nakonec získali. Havířovský trenér Jaroslav Tomáš přitom nemohl do hry nasadit marody Katonu a Kramara. „Katona má zdravotní problémy s kolenem. Není to naštěstí nic vážného a příští zápas s Prahou už možná nastoupí. Kramar byl zase nachlazený, takže do bojů v Brně také nezasáhl,“ vysvětlil absence dvou hráčů základní sestavy havířovský manažer Jakub Zvolánek.

V prvním setu Brňané svého soupeře zaskočili. Hráli dobře a hlavně obětavě v poli. Ujali se překvapivě vedení.

Ve druhé části se už karta obrátila a navrch měli Havířovští. Ti se zlepšili ve všech herních činnostech a vyrovnali na 1:1.

Od třetí sady začal hostům vycházet také servis. V tomto směru vynikal především Duda, s jehož podáním měli Brňané značné problémy. Když už míč vybrali, těžko si nahrávali a nemohli tak dobře zaútočit.

Ve čtvrtém setu potvrdili hosté svou převahu a dovedli zápas k zaslouženému vítězství. „Od druhého setu jsme už byli jasně lepší. Body jsou velmi cenné, ale nejdůležitější zápasy sezony nás teprve čekají. Musíme se dobře připravit na čtvrtek, který hodně napoví,“ díval se už dopředu ke klíčovému duelu s Pražany manažer Zvolánek.

Po výhře v Brně se havířovský celek posunul ve vyrovnané tabulce na šesté místo. O účast v play off bude v závěrečných pěti kolech ještě velký boj mezi čtyřmi týmy.

Rozhodčí: Dziacký,Grabovský, diváci: 260.

Havířov: Duda, Kolář, Kotas, Holiš, Neusser, Široký - Krtek, střídal: Jakubíček. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek s ČZU Praha.