Poslední únorovou sobotu se bohumínští hráči střetli v prestižním utkání o postup do finále mistrovství republiky v soutěži družstev na malém stole s mužstvem BC Ostrava. V dramatickém utkání s tradičním rivalem zvítězili přesvědčivě poměrem 12:6.

Největší pozornost byla upřena na utkání ve volné hře, kde se utkali mistři republiky – domácí Heřman Onderka a bohumínský Miroslav Andrejovský. Ostravský hráč udělal v prvním náběhu chybu a Miroslav Andrejovský pak celou hru ovládl poměrem karambolů 300:10.

Vynikající výkon podal také druhý hráč Bohumína Jan Musil, který si se soupeři poradil ve všech třech utkáních. Po druhém kole byl přitom stav zápasu nerozhodný 6:6, ale zápasy v jednobandu, to už byla bohumínská exhibice.

Andrejovský porazil Popeňažníka jednoznačně 120:50, Musil rozdrtil Onderku 120:23 a Václav Majewski vyhrál poměrem 73:54.

„Tímto vítězstvím jsme udělali velký krok k celkovému prvenství v naší soutěži a na republikovém mistrovství nás čeká boj s vítězi české skupiny. Momentálně se snažíme o to, aby se Mistrovství republiky uskutečnilo na našich stolech v Bohumíně ve dnech 16.-17. dubna,“ prozradil jednatel BC Bohumín Petr Duda.