Cement Hranice – Baník OKD Karviná 23:27 (10:13)

Na začátku utkání domácí nedokázali proměnit řadu střeleckých šancí, i přesto však vedli nad třetím celkem tabulky až do 12. minuty (5:3). Potom však čtyřbranková série z karvinské dílny otočila skóre a pak už to byli Hraničtí, kdo musel neustále dotahovat soupeřův náskok.

„Oba týmy si hleděly svých nejlepších střelců, oni našeho Vojty Petrovského, my jejich Indráka. Ten se v první půli prakticky neprosadil, takže s jeho bráněním jsme byli spokojeni my i trenér,“ poznamenal karvinský Marek Monczka.

Ve 20. minutě se ještě podařilo svěřencům trenéra Hegara vyrovnat na 8:8, potom však přišla řada ztracených míčů a ani jindy výbornému gólmanovi Kučerkovi se nedařilo tak, jak by Hranice potřebovaly.

Baníkovci se v útočné fázi prosazovali kombinacemi do křídla (Faith), na pivota (Hanisch) i z prostoru spojek (Łyźwa). „Ani nepamatuji, kdy naposledy jsem dostal v útoku tolik příležitostí si zahrát. Pravděpodobně se jednalo o můj nejlepší duel,“ poznamenal s úsměvem Libor Hanisch, který roste v jednu z opor karvinského týmu.

Hosté si ve druhé části udržovali čtyř až pětibrankový náskok a nepovolili Hranicím dramatizaci duelu. V obraně odvedli velice spolehlivý výkon. Domácí Cement, vidouc že už mu teče do bot, vrhnul v závěru všechny síly do útoku a v 58. minutě snížil na 22:24. Poslední minuty však ekipa trenéra Jozefa Hantáka zvládla jako praví mistři.

„Před utkáním jsme si řekli, že Hranice můžeme udolat jen dobrou obranou. Jsme rádi, že nám to tak vyšlo, plnili jsme pokyny trenéra a to nás dovedlo k výhře. Poděkování patří i našim divákům za podporu, které se nám od nich v hranickém kotli dostalo. Byla to paráda,“ správně upozornil Libor Hanisch na fakt, že ani karvinští příznivci se nenechali zahanbit a jak vidno, nechtějí nechat svůj tým v rozhodujících zápasech sezony na holičkách.

Díky tomu, že Plzeň porazila pražskou Duklu, se dvě kola před koncem definitivně rozhodlo o složení šestice, která si to v nadstavbové skupině o 1.-6. místo rozdá o titul. Její složení nikoho nepřekvapí, figurují tam Lovosice, Zubří, Dukla, Plzeň, Hranice a právě obhájci titulu z Karviné.

Sled: 3:1, 5:4, 5:7, 7:7, 9:11, 10:13, 11:16, 14:18, 18:21, 19:24, 22:24, 23:26. Rozhodčí: Kavulič, Skružný, sedmičky: 2/2:1/1, vyloučení: 2:3, diváci: 450.

Nejvíce branek Hranic: Pavlíček, Čadra a Indrák po 4, Galus 4/2.

Karviná: Drápal, Lefan – Łyźwa 7/1, Farář 1, Vančo 2, Sliwka, Hanisch 4, Chudoba 1, Faith 4, Petrovský 2, Monczka 4, Bałwas 2, Kružík, Diviš. Trenér: Jozef Hanták.

Další zápas hraje Karviná v pátek s Kopřivnicí.