Jejich prvenství po základní části už se zdá být téměř jisté. Čtyři kola před koncem mají pětibodový náskok na druhou Vlašim.

Obě poslední vítězství Baníku se tentokrát nerodila zrovna lehce. Voděrady vyhrály úvodní čtyřhru a poté udržela domácím náskok Hana Jakubcová, která zdolala Csisárikovou. Pak už se začaly prosazovat Havířovanky, které zápas s přehledem otočily.

Zápas v Dobrém s rezervou extraligového týmu byl ještě dramatičtější. Domácí hráčky se držely hlavně zásluhou neporazitelné Macurové až do posledních dvouher. Za stavu 3:5 se o rozhodující bod postarala Tomanová, která odmítla dělbu bodů a domácí už jen kosmeticky upravily skóre.

„Děvčata hrají skvěle. Máme mladý tým a myslím si, že první místo už mu nikdo nevezme. To je ale jen první krok, protože o postupujícím do nejvyšší soutěže se bude rozhodovat až v play off,“ řekl manažer Baníku Havířov Nikolas Endal.

VÝSLEDKY
Voděrady – Baník Havířov 3:7

B. Jakubcová, H. Jakubcová– Tomanová, Mynářová 3:1, B. Jakubcová– Tomanová 0:3, H. Jakubcová– Cisáriková 3:2, Bachurová – Mynářová 0:3, H. Jakubcová– Tomanová 1:3, Jakubcová – Mynářová 2:3, Bachurová – Cisáriková 1:3, Jakubcová H. – Mynářová 1:3, Bachurová – Tomanová 1:3, B. Jakubcová– Cisáriková 3:1

Dobré B – Baník Havířov 4:6
Ulrychová, Macurová – Tomanová, Mynářová 0:3, Macurová – Tomanová 3:2, Hlávková – Cisáriková 3:1, Ulrychová – Mynářová 1:3, Hlávková – Tomanová 1:3, Macurová – Mynářová 3:1, Ulrychová – Cisáriková 2:3, Hlávková – Mynářová 1:3, Ulrychová – Tomanová 0:3, Macurová – Cisáriková 3:0