Slavia Havířov – ČZU Praha 2:3 (24, -18, -20, 23, -11)

Domácí nastoupili opět bez zraněného Katony. První set nabídl dramatickou podívanou. Oba týmy se přetahovaly o vedení, ale v koncovce se dokázali prosadit domácí, kteří se ujali vedení.

V dalších dvou setech domácím zcela odešla nahrávka a hosté dokázali stav zápasu otočit. Byli výrazně lepší ve všech herních činnostech a zdálo se, že jejich cestu za výhrou už nemůže nic zastavit.

Jenže ve čtvrté sadě získali slávisté rychle náskok, který udržovali až do samotného závěru. V něm Pražané dokázali vyrovnat na 23:23, ale pak předvedli dvě (vysoko)školácké chyby, které znamenaly vyrovnání na 2:2.

Ve zkrácené hře se už ale začali opět výrazněji prosazovat, takže si z Havířova odvezli zaslouženě dva body. „Dnes jsme viděli vyrovnaný zápas. Hosté zvládli mnohem lépe pátý set, ve kterém nám trochu zvadl útok,“ řekl po zápase havířovský kouč Jaroslav Tomáš.

Jeho protějšek byl spíš zklamaný z toho, že jeho svěřenci nezískali všechny tři body.„Řekl bych, že jsme byli ve všech ohledech lepší. Ztrátu bodu připisuji jednoznačně ztrátě koncentrace ve třetím setu. Kdybychom nepolevili, máme tři body. Domácí dnes nehráli dobře a my toho měli lépe využít,“ konstatoval po utkání trenér Pražanů Daniel Oravec.

Dukla Liberec – Slavia Havířov 0:3 (-23, -24, -20)

Severočeši nastoupili v roli velkého favorita, jenže odhodlaní hosté nehodlali prodat svou kůži lacino, takže se na palubovce strhla hodně vyrovnaná bitva. O osudu prvního setu rozhodla až koncovka, ve které byli překvapivě úspěšnější Havířované.

Druhá sada nabídla stejný obrázek. Hráči obou týmů nedokázali získat rozhodující náskok. Domácí sice vedli 23:20, ale pak začali úřadovat slávisté, kteří skóre díky razantnímu útoku nečekaně otočili ve svůj prospěch.

Ztráta dvou koncovek libereckým celkem pořádně otřásla. Naopak hosté se prezentovali sebevědomým a po celý zápas i vydařeným servisem.„Nebáli jsme se riskovat a vycházelo nám to. V útoku jsme byli daleko úspěšnější než doma proti Praze," pochvaloval si kouč Tomáš.

Až do stavu 20:21 ve třetím dějství byl zápas vyrovnaný, ale pak už bodovali zase jen hosté, kteří dotáhli překvapení ke zdárnému konci. „Utkání ovlivnily koncovky prvních dvou setů. Prohrávali jsme 0:2, ale přitom jsme mohli stejným poměrem vést. Prostě jsme nezvládli ty dvě koncovky a to rozhodlo. Hosté z Havířova prokázali velkou odvahu v závěrech setů a využili toho, že jsme si pořádně nepřihráli,“ viděl klíčové momenty trenér Liberce Michal Nekola.

„První dva sety nám přálo štěstí. Soupeři se navíc nedařilo skládat, jinak by asi nějaký set urval. Ve třetí sadě rozhodlo, že jsme Duklu ubránili na síti. Výborně jsme podávali. Tahle výhra je pro nás obrovsky cenná. Jeli jsme sem s tím, že nemáme co ztratit a pokusíme se urvat tři body, které potřebujeme pro šesté místo, a to se nám nečekaně podařilo,“ radoval se po zápase kapitán havířovské Slavie Tomáš Široký.

Tabulka extraligy je tři kola před koncem nadále nesmírně vyrovnaná. O přímou účast ve vyřazovacích bojích, kterou zaručuje jen šestá příčka, se bude ještě hodně bojovat. Slávisté mají ale vše ve svých rukou. Hodně by jim pomohla výhra v dalším zápase nad předposledním Kladnem.„Ačkoliv se nám doma příliš nedaří, měli bychom doma proti Kladnu vyhrát za tři body. Ty by nás šesté pozici, o kterou tak pracně usilujeme, hodně přiblížily," přeje si před sobotním duelem svého mužstva trenér Slavie Jaroslav Tomáš.

Havířov: Holiš, Kolář, Široký, Duda, Neusser, Kotas - Dohnal, střídali: Jakubiček, Srkal, Kramar. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Kladnem.