Juniorku čeká v play off Kolín

Karviná /FOTOGALERIE/ – Basketbaloví junioři Karviné přehráli v závěrečném dvoukole prvoligové soutěže celky Kyjova a Zlína a v play off je čeká Kolín.

9.3.2011

Karvinští junioři (v zeleném) zdolali doma Kyjov i Zlín a zahrají si play off!Foto: Ivo Dudek

Po mladých mužích a kadetech si účast v prvoligovém play off vybojovali i karvinští junioři. Účast všech tří mládežnických celků Karviné ve vyřazovací části I. ligy je velkým úspěchem klubu.

„Skončili jsme pátí, ale máme stejně bodů jako třetí Havířov a čtvrtý Kolín. Rozhodla minitabulka vzájemných zápasů. V Kolíně jsme nedávno hráli, takže poznatky o soupeři máme. Tenkrát jsme tam prohráli, ale vinou nemoci. Řada hráčů se potýkala se střevními problémy,“ vybavil si jeden z trenérů juniorského družstva Miroslav Mrowiec.

Bilance Karviné a Kolína je v této sezoně 1-1, v play off se hraje na tři vítězné zápasy. Začíná se 19. a 20. března v Kolíně. Druhou dvojici 1. kola tvoří Havířov a NH Ostrava. Nejlepší dva celky soutěže Nymburk a Nový Jičín postoupily rovnou do semifinále.

Sokol Karviná – Jiskra Kyjov 93:68 (51:21)

Nástup domácích byl velmi aktivní. Kyjov zaznamenal první bod až ve čtvrté minutě, první koš si dal o minutu později, ale to už domácí vedli 10:3 a svůj náskok neustále navyšovali. „Zápas jsme zvládli perfektní obranou. Kluci poctivě makali, včas se vraceli blokovat soupeře a navíc se jim dařilo i v útoku. Rozhodli jsme už do poločasu,“ pochvaloval si trenér Mrowiec.

Zatímco úvod zápasu obstarala pětka juniorů, posledních pět minut dohrávala pětice kadetů. „Náš náskok byl dostačující, takže jsme sestavu postupně prostřídali, aby si zahráli všichni včetně mladých, kteří potřebují získávat zkušenosti,“ objasnil Mrowiec.

Rozhodčí: Staňa, Dvorský, šestky: 12/10:12/5, trojky: 8:3, fauly: 21:14.
Karviná: Číšecký, Horváth 16, Hašek, Šeda 24, Holátko 16, Morys 2, Kraina 13, Uherec 20.

Sokol Karviná – Proton Zlín 105:74 (57:31)

Zlínští zlobili o poznání více než Kyjov. První čtvrtka skončila 28:18. „V tomto střetnutí jsme soupeře udolali fyzicky. Přijel jen v osmi lidech, takže postupně jsme získávali větší a větší převahu. Hosté sympaticky bojovali, nevzdávali se,“ okomentoval průběh utkání Miroslav Mrowiec.

Karvinští se proti Zlínu vytasili znovu se skvělou obranou. Dopustili se minima ztrát, naopak pod oběma koši získali řadu míčů.

Rozhodčí: Dvorský, Staňa, šestky: 34/26:13/10, trojky: 11:8, fauly: 17:22.
Karviná: Číšecký 6, Horváth 26, Hašek, Šeda 13, Šíma 5, Holátko 26, Morys 4, Neplech, Kraina 10, Uherec 15. Trenéři: P. Šupol a M. Mrowiec.