Taekwondo WTF se ve středisku pěstuje již od roku 2006. Dosud však byli místní cvičenci registrováni pod karvinským klubem Taekwondo ITF (International Taekwondo Federation). „Jelikož jsme neziskovou organizací pracující převážně se sociálně znevýhodněnými dětmi a mládeží, nabízíme možnost cvičit všem zájemcům bez omezení,“ podotýká trenér a ředitel střediska Jindřich Honěk.

Děti a mládež tak mohou v Havířově cvičit bez jakýchkoliv poplatků (podmínkou je pouze vyplněná přihláška do střediska za 50 korun na rok). „Pokud se chtějí případní zájemci věnovat tomuto sportu důkladněji, mohou se zaregistrovat přímo do našeho oddílu, kde činí poplatek tři stovky na rok,“ přibližuje Honěk, držitel čtvrtého kupu.

V dnešním světě, v němž čeká spousta nástrah, hledá mnoho lidí způsoby, jak zvýšit své šance na bezpečné řešení ošemetných situací, které je mohou potkat. Umění taekwondo je jedním z nich a zájemce naučí, jak tyto situace řešit. „Cvičením si navíc člověk zpevní celé tělo a zbystří mysl,“ upozorňuje trenér Honěk.

Tréninky nového havířovského klubu probíhají každé pondělí v době od 17.15 do 18.45 hodin (technický trénink), a každou středu v tutéž dobu, kdy je na programu sebeobrana – musado včetně fyzické přípravy. Musado učí zájemce bývalý armádní voják, trenér Pavel Bošanský (II. dan v Taekwondo WTF).

Ve středisku cvičí v tomto školním roce čtyřicet zájemců, z toho 22 je jich už registrovaných v oddíle Taekwondo WTF Don Bosko. „Zveme všechny, kteří mají zájem se o našem oddíle dozvědět více, či se podívat jak cvičení probíhá, aby navštívili naše středisko v době tréninků,“ podotkl Jindřich Honěk.

Více informací lze dohledat na webu www.donboskohavirov.cz.