Slavia Havířov – Volleyball Kladno 1:3 (-16, -22, 17, -19)

Volejbalisté Havířova nastupovali do zápasu s předposledním Kladnem v roli velkého favorita. Jejich výhra spadala do kategorie povinných, ale po závěrečné výměně zavládlo v Městské sportovní hale velké rozčarování. Havířované znovu potvrdili, že se jim na domácí palubovce nedaří a zápas s předem odepisovaným Kladnem prohráli.

Už první set ukázal, že slávisté doma nehrají v takové pohodě jako na hřištích soupeřů. Jejich výkon byl na hony vzdálený tomu, který předvedli v posledním kole na hřišti Liberce. Středočeši působili překvapivě uvolněnějším dojmem a první set získali lehce 25:16.

Ve druhé sadě se domácí probudili a zpřesnili hru. Rázem získali pohodlný náskok. Jenže kladenští volejbalisté trpělivě využívali havířovských chyb a skóre otočili, takže rázem vedli oni. Vedení udrželi až do koncovky a najednou je hřál náskok svou setů.

„Zase jsme špatně vstoupili do zápasu. O jeho osudu rozhodlo to, že jsme prohospodařili vedení právě v tomto druhém setu,“ mínil po zápase rozladěný havířovský kouč Jaroslav Tomáš.

Za značně nepříznivého stavu si Havířované nejspíš uvědomili vážnost situace a opětovně přidali. Okamžitě měli jasně navrch. Po skvělých servisech a útocích na síti ovládli palubovku a snížili na 1:2.

Diváci věřili, že v tomto okamžiku nastal obrat, ale to se pořádně zmýlili. Hosté si v sadě číslo 4 vypracovali rychle tříbodový náskok, a ten dlouho drželi. Nervózní domácí se pokusili zaskočit soupeře změnou rytmu, neustále střídali, ale v rozhodující fázi předvedli několik selhání, která zápas definitivně rozhodla.

Havířovští už mohli po výhře stát jednou nohou v play off, takhle darovali Kladnu naději na účast v předkole a sami se do něj namočili. „Soupeř odehrál lepší zápas než my. My se trápili na přihrávce a následně i v útoku. Výjimkou byl třetí set, jenže to je na vítězství v utkání málo,“ prohlásil kapitán havířovského celku Tomáš Široký.

„V posledních utkáních hrajeme v pohodě, a to se projevuje i na výsledcích. Držel nás servis a kvalitní obrana. Tyto dvě herní činnosti rozhodly i dnešní utkání,“ mínil po utkání kladenský trenér Jindřich Licek.

„Havířov vstoupil do utkání dost profesorsky, my naopak aktivně. Po celou dobu utkání jsme hráli dobře a zaslouženě vyhráli,“ uvedl zase kapitán hostů Borek Fokt.

Další extraligové výsledky rozhodly o tom, že o šesté příčce znamenající přímou účast v play off, se definitivně rozhodne až v posledním kole.Havířovanům pomohl nedělní výsledek z Brna, kde Jihomoravané překvapivě přehráli pražské ČZU. O play off se Slavia již tuto sobotu popere s Příbramí, která se před posledními dvěma koly dostala na kýžené šesté místo.

Rozhodčí: Renčín,Kovář, diváci: 220.

Havířov: Kramar, Katona, Široký, Duda, Neusser, Kotas - Dohnal, střídali: Jakubiček, Srkal, Kolář. Trenér: Jaroslav Tomáš.

Další zápas hraje Havířov ve čtvrtek v Českých Budějovicích.