Juniorky jednou vyhrály a jsou zklamané

Karviná – Prvoligové volejbalistky karvinského Jäklu se po dvoutýdenní pauze znovu začlenily do bojů o udržení v juniorské soutěži. Na své palubovce uvítaly hráčky z Břeclavi a jednou nad nimi vyhrály.

18.3.2011

Karvinské juniorky porazily Břeclav. Ale jen jednou.Foto: Ivo Dudek

„Vzhledem k tomu, že na palubovce soupeře jsme dokázali vyhrát obě střetnutí, jsme jen z jedné domácí výhry zklamaní. Čekali jsme plný počet bodů,“ pravil hlavní kouč družstva René Kempný.

Jäkl Karviná – Lokomotiva Břeclav 3:0 (10, 16, 19)

Mladé karvinské volejbalistky byly odhodlány rychle vyhrát a vstup do prvního setu tomu opravdu nasvědčoval. Po skvostném nástupu a důrazném servisu měly soupeřky problém s příjmem a nedovedly se s ním poprat. První set měl rychlý spád a skončil 25:10 pro domácí. Druhý set byl ze strany karvinských hráček podobný. Soustředění, přesnost a kvalitní blok přinášel své ovoce. V koncovce druhého setu se za příznivého stavu trenér Karviné rozhodl pustit do hry střídající nahrávačku Anetu Zowadovou. Pod taktovkou nové nahrávačky se Karviňanky vrhly s vervou i do třetího sady a zápas ukončily jednoznačnou výhrou 3:0.

Jäkl Karviná – Lokomotiva Břeclav 2:3 (15, -24, -18, 13, -10)

Po skvělém výkonu v prvním duelu ponechal trenér Kempný základní sestavu v čele s nahrávačkou Zowadowou a první set druhého zápasu nasvědčoval tomu, že i průběh tohoto duelu bude jednoznačný. „Holky vzaly set pevně do svých rukou a vyhrály jasně 25:15. Pak se to ale zadrhlo,“ připustil René Kempný.

V polovině druhého setu došlo ke zranění ramene smečařky Adély Wawrzyczkové. Tato nepříjemná situace nepřispěla k dobré pohodě v družstvu. Oslabení bylo znatelné a jäklistky v dramatické koncovce prohrály 24:26.

Wawrzyczková to v průběhu třetí sady na hřišti ještě zkusila, ale bolest v rameni zesílila, a tak hřiště definitivně opustila. Břeclav využila momentální rozhozenosti v karvinském týmu a získala pro sebe i tuto sadu. Bojovnost domácích nestačila.

Do čtvrté sady se však hráčky pořádně zakously a opět se u nich začala projevovat velká chuť zápas vyhrát. Srovnání duelu na 2:2 jejich pocit umocnil.
Břeclav však nejspíš toužila po vítězství více. „Nedokázali jsme využít momentálního rozpoložení a soupeřky to vycítily. Hrály odvážně a vyhrály tiebreak,“ poznamenal sklesle trenér Karviné.

„Poslední dobou se potýkáme s mnoha zraněními kmenových hráček, jako jsou Kateřina Koupilová či Gabriela Lupinská. To nás staví do nepříznivé pozice,“ dodal.

V neděli mohou mladé Karviňanky zaváhání s Břeclaví napravit v souboji se Šlapanicemi. Hraje se od 11 hodin v tělocvičně ZŠ Družby.

Karviná: Szotkowská, Ziembinská, Hamrusová, Wawrzyczková, Kukuczková, Chamrová – Hamroziová, střídala: Zowadová. Trenér: R. Kempný.

18.3.2011
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

1

Policie už nehledá ztracenou Etiopanku. Utekla do Německa, kde chce azyl

Představujeme prvňáky ZŠ v Petřvaldě a ZŠ Gen. Svobody v Havířově

Deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. Fotografii zvětšíte kliknutím.

Havířov se po špatném startu zvedá

Havířov – Hokejový AZ už je zase regulérně v boji o play off. Prvoligová soutěž dnes pokračuje dalším kolem.