HCB OKD Karviná – Jiskra Třeboň 28:29 (13:12)

Domácí hráči vedli prakticky celý zápas. V 15. minutě byl stav 7:5, do konce poločasu už ale dělil oba soupeře jen nejtěsnější možný rozdíl, přičemž střelecky se na tom významnou měrou podílel v dresu Jihočechů Kubík. Svěřenci trenéra Jozefa Hantáka nejspíš pociťovali únavu z náročného tréninkového programu, jinak si lze jejich blamáž jen stěží vysvětlit.

Úvod druhé půle přinesl řadu technických chyb a ztrát míče na obou stranách. Lépe se s tím vyrovnávali zkušení domácí, kteří si vybudovali čtyřbrankové vedení 18:14.

Už ve 45. minutě ale dvě úspěšné střely Měchury a dvě proměněné sedmičky Mošovského znamenaly snížení na 22:21 a hra se pořádně zdramatizovala.

V posledních minutách se ještě jednou podařilo domácím vytvořit si dvoubrankový náskok, v posledních vteřinách to však byl nakonec třeboňský Jordák, kdo vsítil vítězný gól svého mužstva a velké překvapení bylo na světě. Pro Karvinou porážka naštěstí nic neznamená, a to díky nastavenému systému, který před sezonou vymyslel Český svaz a který jen podporuje spekulace o podobných výsledcích, jaký se dnes zrodil v Karviné.

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 6/4, Vančo 4, Sliwka, Požárek a Łyźwa po 3.

Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 9, Mošovský 6/3, Loskot 4.