„Na úvod nadstavby čtyř nejlepších jsme se střetli dvakrát s Brandýsem. Hlavním důvodem naší porážky v Brandýse byl malý počet hráčů. Jeli jsme tam v sedmi lidech a to ještě Vavruša naskočil po zranění. Popral se s tím ale statečně a byl velkou oporou,“ pochválil svého hráče trenér karvinského týmu Petr Sodomka. Doma už Karvinští vrátili svému soupeři porážku i s úroky a nadále jsou ve hře o stříbrné medaile.

BK Brandýs n. L. – Sokol Karviná 85:83 (48:37)

Na letošní výjezdy do Brandýsa nebudou Karvinští vzpomínat v dobrém. V základní části tam prohráli očtyři body, teď dokonce jen o dva. „Naše okleštěná sestava dlouho vzdorovala, ale bohužel. Scházel nám hlavně Zlámal na perimetru, který s Vavrušou tvoří osvědčenou dvojici. Jeho bodíky citelně chyběly,“ podotkl Petr Sodomka.

Karviné se v utkání příliš nedařilo pokrýt klíčového borce soupeře – nebezpečného Novotného. „Také rozehrávka se domácím dařila, tam jsme neodvedli maximum. Začali jsme vytaženou osobní obranou, ale Brandýs ji překonával. Částečně jsme se dotáhli až díky zóně 2-3,“ přibližoval první dějství trenér karvinské dvacítky.

Domácí si často pomáhali trojkami a Karvinou stálo v sedmi lidech nemalé úsilí dotáhnout se zpět. Díky obrovské vůli po vítězství nakonec hosté bodové manko zlikvidovali a sedm sekund před koncem si trenér Sodomka vzal oddechový čas. Nakreslený a vysvětlený signál však zcela nevyšel podle představ a domácí už těsný náskok uhájili.

Rozhodčí: Linhart, Záruba, šestky: 13/6:14/8, trojky: 7:1, fauly: 22:13.

Karviná: Oswald 23, Vavruša 15, Gremlica, Bisaha 10, Mosler 2, Sodomka 21, Kadlec 12.

Sokol Karviná – BK Brandýs n. L. 102:81 (57:32)

Doma nastoupila v početnější převaze zase Karviná a Brandýs roznesla na kopytech. „Hlavně díky důslednému pokrytí Novotného. Rozhodli jsme hned v nástupu. Mimořádně vydařená první čtvrtina nám vyšla opravdu nad očekávání, vyhráli jsme ji poměrem 30:11 a získali uklidňující náskok,“ popisoval Sodomka.

Skvělý výkon znovu podal Oswald s Vavrušou, trenér Sodomka nasadil do hry i mladé juniory Horvátha s Šedou a oba byli vidět. „Horváth dlouhodobě prokazuje svůj talent, navazuje na současné opory áčka Hamruse, Oswalda a Odehnala. Šedu musím zase pochválit za hru zády ke koši,“ zmínil přínos mladších hráčů trenér Sokola.

Jeho svěřenci si ve druhé části udržovali značný náskok a jediný krizový moment zažili jen na začátku druhé půle, tedy třetí čtvrtiny, kdy Brandýs vrhl všechny síly do útoku, vytáhl na domácí presink a bodové manko pořádně ukrojil. „Vzali jsme si time, uklidnili a povzbudili hráče a pak už to zase jelo,“ poznamenal kouč Karviné.

Padalo to hlavně podkošovému Kadlecovi, nejlepšímu střelci utkání, kterého nacházely přihrávky spoluhráčů. Pochvalu za skvělé výkony v obou dnech zaslouží určitě i Sodomka junior, celkově nejlepší střelec víkendu.

Rozhodčí: Holubek, Kašparová, šestky: 23/15:23/13, trojky: 3:6, fauly: 19:22.

Karviná: Oswald 15, Vavruša 20, Gremlica 3, Bisaha 2, Horváth 5, Šeda 2, Mosler 15, Sodomka 22, Kadlec 28, Mairinger, Salamon. Trenér: Petr Sodomka.