Slavia Havířov – Aero Odolena Voda 3:1 (17, 25, -22, 27)

Třetí zápas předkola znamenal důstojné vyvrcholení bojů o účast v extraligovém play off. Domácí ovládli v prvním setu palubovku a byli úspěšní i ve druhé sadě. Ve třetím setu se už zdálo, že svou cestu za výhrou zdárně zakončí, ale v koncovce ztratili nadějný náskok a museli o postup bojovat dál.


„Vedli jsme 2:0 na sety a ve třetí sadě 21:18. Za tohoto stavu jsme ztratili koncentraci, když si hráči mysleli, že je zápas u konce. Jenže opět se potvrdilo, že toto mínění je hodně zrádné. Podcenění se nám nevyplatilo a soupeř byl rázem opět ve hře,“ mínil havířovský kouč Jaroslav Tomáš.


Hosté vycítili šanci a rázem hru zcela vyrovnali. Ve třetím setu drželi dlouho mírný náskok, ale pak se domácí probrali a skóre otočili ve svůj prospěch. „Tady se lámal chleba. Měli jsme nadějný náskok, ale v důležitých momentech jsme najednou hráli moc opatrně, a to se nám vymstilo. Kdybychom trochu víc riskovali, museli jsme čtvrtý set vyhrát. Jenže to se nestalo a nás to teď hodně mrzí,“ řekl trenér hostů Milan Fortuník.


V závěru sice prohospodařili Havířovští několik mečbolů, ale nakonec dokázali položit na palubovku poslední míč zápasu a mohli se radovat z výhry a postupu do první osmičky, která už rozehraje klasické čtvrtfinále. „Musím před kluky smeknout. Bojovali a o postup se rvali do posledního míče. Sedmé místo po základní části je velkým úspěchem. Já ale věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo,“ uvedl odhodlaně domácí kouč Tomáš.


Oba trenéři viděli hodně podobně i celou sérii. „Nevím, jestli se dá v tomto případě mluvit o sérii. Když ano, tak byla hodně krátká. Oba celky dokázaly nejdříve využít celkem snadno domácí prostředí a teprve třetí zápas byl tou pravou bitvou o postup. My to měli v oslabené sestavě složitější, takže si postupu hodně ceníme,“ dodal Tomáš.

„Opravdu se dá říct, že teprve tohle utkání bylo postupovým bojem. My v něm mohli uspět, ale když se nám podařilo konečně vyrovnat hru, nedokázali jsme toho náležitě využít,“ řekl Fortuník.

Ve čtvrtfinále narazí havířovská Slavia na Zlín, který skončil po základní části na druhém místě. Úvodní dva zápasy se odehrají na palubovce soupeře 30. a 31. března. Třetí a případný čtvrtý zápas je naplánován do Havířova na 3. a 4. dubna. Případný pátý zápas se má hrát 7. dubna opět ve Zlíně.

„Zápasy se Zlínem se už budou hrát ve sportovní hale v Žákovské ulici. Doufáme, že se nám bude v nové hale dařit,“ upozornil na změnu místa konání domácích zápasů předseda volejbalového oddílu Slavie Havířov František Horváth.

Rozhodčí: Dočkal, Pecháček, diváci: 300, konečný stav série: 2:1.

Havířov: Kramar, Kolář, Široký, Duda, Neusser, Kotas – Dohnal, střídal: Jakubiček. Trenér: Jaroslav Tomáš.