Slávisté ve Zlíně překvapili jednou výhrou a před domácími zápasy cítí šanci. Hrát budou navíc v nové sportovní hale v Žákovské ulici, což by mohl být další motivační prvek. „Slušelo by se pokřtít naše nové prostředí výhrou,“ uznal s úsměvem manažer Slavie Jakub Zvolánek.

Havířované postoupili do vyřazovacích bojů z předkola, zatímco Zlínští byli jako druhý tým základní části pasováni do role favoritů této série. V prvním utkání papírové předpoklady naplnili, ale ve druhém zcela propadli a stav je tak nerozhodný 1:1.

Havířované šli do série s tím, že se jim proti Zlínu ze špičkových týmů daří nejvíc. Tohoto soupeře dokonce dokázali vyřadit v Českém poháru a všechny zápasy letošního ročníku byly velmi vyrovnané. To se potvrdilo už v prvním utkání čtvrtfinále.

„I když jsme prohráli 3:0, bylo to po velké bitvě, což dokládá výsledek jednotlivých setů. Myslím si, že jsme mohli už tento zápas klidně vyhrát, ale nevyvarovali jsme se zbytečných chyb a na ty poté doplatili,“ uvedl po zápase Zvolánek.

Havířovští podali dobrý výkon i ve druhém zápase a tentokrát svého soupeře jednoznačně přehráli. Zlínští předvedli matné představení a soustředěně hrající slávisté zcela dominovali.

„Kluci hráli opravdu velmi dobře. Domácí s námi drželi krok jen ve třetím setu. Jenže tentokrát se štěstí v koncovce přiklonilo k nám. Bylo už načase. Myslím si, že náš kvalitní výkon je nejlepší pozvánkou na domácí odvety,“ zval havířovské fanoušky na dramatické boje do nové haly manažer Zvolánek.

Při vyrovnaném stavu 1:1 je jisté, že se v Havířově budou hrát dva zápasy. Třetí čtvrtfinálový duel je na pořadu v neděli od 17 hodin a čtvrtý se uskuteční hned v pondělí od 19 hodin. Kvůli opravě střechy Městské sportovní haly se obě utkání odehrají v nové sportovní hale v Žákovské ulici.