Svaz před letošní sezonou zrušil play off (nejspíš proto, že právě na play off se karvinští mistři dokázali vždy skvěle připravit a získali v něm následně titul), takže nyní místo dramatických zápletek a kouzla play off, ve kterém neúspěšnému týmu série hrozilo vyřazení, čeká na hráče dvouměsíční anabáze víkendových utkání v takzvané nadstavbové skupině.

Týmy se po základní části rozdělily do dvou šestičlenných skupin. První šestka si zahraje o titul, druhý půltucet o udržení. Karvinští hráči se pochopitelně ocitli ve vrchní skupině. Zajímavostí nadstavby je skutečnost, že týmy si do tabulek přenesly body pouze ze vzájemných zápasů s těmi celky, se kterými v nadstavbě společně figurují.

Karviná tak na vedoucí Lovosice ztrácí dva body a na druhé Zubří bod. Nebýt kolapsu v Plzni (a také dřívějších zaváhání), vedli by baníkovci nadstavbovou tabulku s náskokem aspoň tří bodů.

Baníkovci se letos nezdají být ve formě, která by je dovedla k zisku dalšího titulu a k přepisu historických tabulek. Vyhrát osmkrát v řadě se dosud žádnému českému a ani československému týmu nikdy nepovedlo. Karviná má nyní šanci tuto statistiku pozměnit, ale soudě podle výkonu v posledním utkání o to zjevně příliš nestojí.

Dokáží se baníkovci na rozhodující část sezony připravit stejně jako na play off v minulých letech? Na to nám dá odpověď již nedělní televizní utkání 1. kola nadstavby s pražskou Duklou. Začíná se v 10.30 hodin v karvinské hale STaRS a domácí doufají, že je ve štychu nenechají hlavně věrní fandové karvinských barev. Jejich pomoc bude v následujících deseti po sobě jdoucích víkendech obrovsky potřeba.