Panthers Otrokovice – Torpedo Havířov 3:7 (0:1, 2:5, 1:1)

Domácí nováček nastoupil do třetího finále aktivně, ale jeho snaha byla bezzubá, takže se do vedení dostali zásluhou Mirka Kožušníka Havířovští. „Věděli jsme, že se nás pokusí domácí na začátku zápasu zatlačit, takže jsme se na to připravili. Otrokovice sice měly územní převahu, ale do šancí jsme je nepouštěli, takže hrály jen po stranách, odkud nám nebezpečí nehrozilo,“ přiblížil dění na palubovce havířovský trenér Ivo Jochman.

Ve druhé třetině hosté Pantery pořádně uzemnili. Na branku Pavla Kožušníka ještě domácí odpověděli, ale pak florbalisté Torpeda vstřelili během čtyř minut čtyři branky a tímto úderem definitivně rozhodli nejen zápas, ale také celou sérii.

„Ve druhé třetině jsme změnili rozestavení. Domácí na to nezareagovali a než se vzpamatovali, tak jsme dali čtyři branky,“ přiblížil rozuzlení mače spokojený trenér Jochman.

Domácí se snažili alespoň korigovat. Na začátku závěrečné části snížili na rozdíl tří branek. Do poslední chvíli se snažili o další korekci, na zvrat ale neměli. Skóre naopak uzavřel v 54. minutě Pavel Kožušník, který brankou na 7:3 zaznamenal svůj čtvrtý bod v tomto zápase. Stejnou bilanci zaznamenal i jeho bratr Mirek, který si dokonce připsal hattrick.

„Ve třetí třetině nás domácí celkem zamkli. Bylo vidět, že hrají o vše. My je ale dokázali ubránit, takže jsme si výhru i postup pohlídali,“ dodal dále Jochman.

Torpedo Havířov splnilo roli favorita a po výhře 3:0 na zápasy vyhrálo první ligu a zajistilo si přímý postup do extraligy. Otrokovičtí Panteři si druhým místem vybojovali účast v baráži, ve které se střetnou s druhým nejhorším celkem nejvyšší soutěže, a tím je Kladno.

Postup Torpeda Havířov byl zasloužený. Jeho dominance v sezoně se projevila především v play off, ve kterém ukázal svou sílu. Ve vyřazovací části ztratil jediný zápas, a to v semifinále na hřišti Litvínova.

„Celkově to ale nebylo jednoduché. Rozdíl mezi extraligou a první ligou je obrovský, ale první liga se hraje mnohem urputněji a my si museli na tento pro nás nový styl nejdříve zvyknout. Proto jsme neměli tak oslnivé výsledky, ale postupem času jsme se přizpůsobili a začali se výrazněji prosazovat,“ zhodnotil krátce sezonu havířovský kouč Ivo Jochman.

Branky a nahrávky: 28. Kořenný, 40. Valčík (Hradil), 41. Martin Nagy (Michal Nagy) – 4. M. Kožušník (P. Kožušník), 25. P. Kožušník, 34. Frydryšek (Kowal), 35. M. Kožušník (Bajgar), 36. M. Kožušník (P. Kožušník), 37. Bajgar, 54. P. Kožušník (M. Kožušník). Rozhodčí: J. Kadlec, M. Kadlec, vyloučení: 3:3, bez využití, diváci: 540, konečný stav série: 0:3.

Havířov: Kotula – Kowal, Frydryšek, Beneš, Varta, Jurčík, Peřka, P. Kožušník, M. Kožušník, Bajgar, Kantor, Bezděčík, Čelechovský, Kezua, Vydra, Zahumenský, Plášek, Večeřa, Říčka. Trenér: Ivo Jochman.