V Praze si baníkovci poradili nejdříve překvapivě lehce s třetím týmem tabulky Vršovicemi, když ztratili pouze jeden set. Tento výsledek naznačil, že jsou před vyřazovacími boji v dobré formě a můžou si oprávněně brousit zuby minimálně na postup do semifinále.

V druhém zápase měli hráči Baníku mnohem více práce s Kotlářkou. Širuček i Crha absolvovali pětisetová dramata a Karabec dokonce svůj zápas prohrál. Vítězství domácího Obešla bylo ale jediné, takže Havířovští vyhráli 3:1 a udrželi v tabulce celkovou čtvrtou příčku.

Jelikož se slovenský tým ŠKST Bratislava českého play off nezúčastní, vstupuje havířovský Baník do vyřazovacích bojů jako třetí nejlepší celek a v prvním kole se utká v derby s Mittalem Ostrava.

První čtvrtfinále je na pořadu v havířovské herně stolního tenisu na Šumbarku již tento pátek 8. dubna od 18 hodin. První dva celky mají semifinálovou účast zajištěnou přímo, takže je jasné, že postupující z této série čekají duely s vršovickou Lokomotivou.

„Kluci hrají v pohodě a myslím, že mají i dobrou aktuální formu na to, aby po letech získali pro náš oddíl nějakou medaili,“ prohlásil optimisticky manažer oddílu SKST Baník Havířov Nikolas Endal.

VÝSLEDKY

Loko Vršovice – Baník Havířov 0:3
Sojka – Crha 0:3, Bardoň – Širuček 1:3, Kaucký – Karabec 0:3

Kotlářka Praha – Baník Havířov 1:3
Obešlo – Crha 2:3, Kaucký – Širuček 2:3, Obešlo – Karabec 3:1, Obešlo – Širuček 0:3