Mladé volejbalistky Karviné chtěly navázat na poslední dvě vítězná utkání s brněnskými Šlapanicemi, která skončila 3:1 (18, -17, 14, 6) a 3:2 (-14, 24, 14, -23, 10). Po těchto výhrách už bylo jasné, že juniorkám Jäklu připadne ve skupině o udržení první pozice. „Děvčata ale byla odhodlaná ukončit sezonu výhrami, takže jsme si jiný výsledek před posledními zápasy s Hradištěm ani nepřipouštěli,“ přiznal trenér družstva René Kempný.


Jäkl Karviná – Slovácká Slavia Uherské Hradiště 3:2 (22, -22, -14, 22, 9)

K posledním dvěma zápasům sezony nastupovaly karvinské hráčky v kompletní sestavě. První set se vyvíjel nadějně. Domácí odbíjenkářky držely se svým soupeřem krok až do koncovky a v ní udeřily lepším útokem.

Po vyhraném setu se dostaly ke hře i hráčky, které dosud neměly příležitost si v sezoně dostatečně zahrát. To se projevilo na sehranosti týmu a soupeř v dalších sadách otočil výsledek.

Od čtvrtého setu už se však tým zase dokázal semknout, děvčata dokázala napravit své chyby v příjmu, zlepšila obranu v poli a celkově zpřesnila svou hru. „Holky si v nové sestavě zvykaly trochu déle, ale nakonec prokázaly svůj volejbalový talent a zaslouženě se mohly radovat z výhry,“ pochválil své svěřenkyně trenér Kempný.

Jäkl Karviná – Slovácká Slavia Uherské Hradiště 3:2 (22, -15, 16, -18, 16)

Do druhého zápasu nastoupily hráčky v tradiční sestavě a vítězně rozehrály i druhý duel. Opět nastala příležitost k prostřídání základní sestavy.

Při těchto změnách docházelo také ke změnám herního skóre. Hráčky ze Slovácka opět srovnaly, pak se dostaly do vedení Karviňanky, ale soupeř se zase dotáhl. „Zápas byl opravdu dramatický a znovu se rozhodovalo až ve zkrácené páté hře,“ poznamenal Kempný.

Tiebreak se pro jeho tým nevyvíjel moc dobře. Jäklistky dovolily soupeřkám utéct na rozdíl čtyř bodů (7:11), jenže pak se u karvinských děvčat naplno projevila bojovnost a touha po vítězství. V nervydrásajícím závěru se domácí tým na hosty dotáhl a nakonec vyválčil konečné vedení 18:16. Euforie z výhry se nesla celou halou.

„Náš cíl jsme splnili a za to jsme rádi. Poděkování patří všem hráčkám za vytrvalost a disciplinovanost po celou dobu trvání soutěže a také všem lidem podílejícím se na plynulé organizaci všech tréninků a zápasů v letošní sezoně,“ konstatoval závěrem René Kempný a nezapomněl poděkovat věrným fanouškům, kteří jeho družstvo podporovali i při zápasech venku a vytvářeli mu skvělou atmosféru.

Karviná: Szotkowská, Ziembinská, Hamrusová, Chamrová, Kukuczková, Lupinská – Hamroziová, střídaly: Adamková, Zowadová, Wawrzyczková, Wzatková, Koupilová. Trenér: René Kempný.