„Jsme zklamaní. Přes Kolín jsme chtěli projít a zahrát si atraktivní čtvrtfinále s Libercem. Nevyšlo to. Soupeř byl lepší a je třeba mu pogratulovat k postupu,“ zachoval se sportovně po vyřazení svého týmu trenér družstva Miroslav Mrowiec.

Sokol Karviná – BC Kolín 70:89 (39:49)

Karvinští nastupovali do utkání za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Povzbuzeni jednou výhrou z palubovky soupeře začali svižně, ale soupeř v čele s extraligovým mladíkem Němčokem také nezahálel. Do poločasu byl stav vyrovnaný, pak se ale domácím zcela přestalo dařit.

„Kluky jsem nepoznával. Neproměňovali vůbec nic, hodně kazili. Sice bojovali, ale vůbec nic nám tam nepadalo. Byl to snad nejhorší výkon v sezoně,“ poznamenal trenér Mrowiec.

Největším problémem Sokola byly ztráty. „Když jsme se dotáhli na tři body, ztratili jsme míče a soupeř trestal. Připomnělo mi to druhé utkání v Kolíně, akorát s tím rozdílem, že jsme tentokrát nevedli, nýbrž jen dotahovali. A marně. Kluci si nepohlídali vysokého Adamského, který si pod košem dělal, co si zamanul,“ shrnul zápas trenér karvinských mladíků.

Statistické ukazatele měly oba celky téměř shodné, rozhodly chyby, které ve větší míře udělali domácí.

Rozhodčí: Holubek, Giecek, šestky: 23/15:23/13, trojky: 3:3, fauly: 24:22, stav série: 1:2.

Karviná: Horváth 16, Kraina 19, Hašek 4, Šeda 14, Holátko 7, Číšecký, Uherec 6, Šíma, Dittrich 2, Hubáček 2.


Sokol Karviná – BC Kolín 81:86 (43:38)

Do druhého domácího utkání šli domácí nažhaveni jako nikdy. „Chtěli jsme se jednoznačně vrátit do Kolína k rozhodujícímu duelu. Zahájili jsme opravdu dobře, vedli 22:7,“ připomněl bravurní úvod trenér Mrowiec.

Pak se situace začala komplikovat. Nezdolný Kolín trpělivě ukrajoval bodové manko a v poločase už domácí vedli jen o pět bodů. „Kluci chtěli možná až moc. Věřili si, že přes Kolín přejdou dál, ale najednou to nešlo a dostali jsme se do křeče,“ popisoval kouč Sokolů.

Třetí čtvrtka přinesla obrat. Domácí nedávali jasné koše, soupeř naopak proměňoval jednoduché dvojtakty. Karvinští začali presovat, fauly jim rychle naskakovaly a s nimi logicky i trestné hody.

„Pak jsme odpadli fyzicky a Kolín nás přehrál. Snažili jsme se tlačit, jenže zároveň vyráběli zbytečné chyby, které se neustále kupily,“ rekapituloval Mrowiec.

Rozhodčí: Kašparová, Stančík, šestky: 13/8:27/18, trojky: 5:3, fauly: 22:14, konečný stav série: 1:3.

Karviná: Horváth 18, Kraina 12, Hašek, Šeda 13, Holátko 23, Číšecký 5, Uherec 10, Šíma, Dittrich, Hubáček, Kotas. Trenér: Miroslav Mrowiec.


Karvinští tak zakončili svou letošní pouť na začátku vyřazovacích bojů, nicméně neodehráli nikterak špatnou sezonu, spíš naopak a za své výkony si zaslouží velké uznání.

Několik hráčů se příští rok posune do starší věkové kategorie, kterou domácí basketbalová federace nově vytvořila – U19, tedy soutěž hráčů do devatenácti let.

„Zbytek juniorského týmu budou tvořit mladí kluci, kterým jsme letos také dávali šanci, aby se v lize vyhráli,“ připomněl trenér juniorky Mrowiec.

Ten závěrem neopomněl poděkovat dalším karvinským trenérům a spolupracovníkům za pomoc při přípravě družstva v letošní sezoně. „Poděkování patří panu Hamrusovi, Šupolovi a vůbec všem dalším kolegům, například i našim atletickým trenérům za to, že se podíleli na výkonnostním růstu karvinských mladých hráčů,“ dodal Miroslav Mrowiec.