II. liga žen: Sokol Karviná – SHK Kunovice 32:28 (15:16)

V druholigové skupině žen byl k vidění napínavý, důrazný a kvalitní zápas. Domácí Sokolky na jaře ještě neprohrály a potvrzují dobrou připravenost na odvetnou část sezony. „Holky na sobě přes zimu makaly a jde to vidět. Snad nám forma vydrží,“ přeje si trenér vítězného družstva Stanislav Feber.

Jeho svěřenkyně zahájily proti zatím vedoucímu celku tabulky velmi bojovně, takže ten hned pocítil, že výhru nemá automaticky v kapse, ale naopak ho čeká perná práce, aby v Karviné uspěl.

Sokolky si v obraně počínaly velice zodpovědně. Soupeř se sice dostal do vedení, ale obě strany to měly na brankovišti soupeře hodně složité. Prosadit se přes důrazně bránící hráčky šlo ztuha.

Hostující ekipa po dvaceti minutách notně znervózněla, když poznala, že domácí házenkářky nemíní nic odchodit a že se naopak ve skóre přibližují. Z toho pramenily kunovické chyby, které však vyráběly i domácí, proto neustále prohrávaly.

Po změně stran se obrázek hry změnil. Sokol výrazně přidal v útočné činnosti a také se mu rozchytala gólmanka Fridrichová. K obratu zavelela kapitánka Klosová a stav 15:18 proměnily domácí hráčky variabilitou v ofenzivě na 20:19.

Kunovice byly od té doby naprosto konsternované a dlouhých třináct minut nebyly schopné dát jediný gól. Naopak domácím to střílelo, tým hrál s chutí, vydobyl si tříbrankový náskoka nakonec urval cenné vítězství.

„Holky zaslouží velkou pochvalu. Podaly soustředěný a obětavý výkon podpořený výbornou Fridrichovou v bráně,“ konstatoval trenér Feber. Pokud Sokolky uspějí i o víkendu na půdě béčka Veselí nad Moravou, může to být ještě veselejší.

Karviná: Fridrichová – Klosová 12, Remetančíková 9, Hudečková 5, Schovancová 3, Šlachtová 1, Kovářová 1, Poláchová 1, Niemiecová, Feberová, Nolčová. Trenér: Stanislav Feber.

Václav Pastor