Ve východní skupině, kde startují dva okresní celky, vyhrál Slavoj Poruba z Ostravy před Grygovem B a třetí Karvinou. Šestá skončila orlovská Slavia. Soutěž opouští Mittal Ostrava, Třinec B a Rychnov nad Kněžnou.

V posledním kole soutěže zvítězili šachisté Jäklu Karviná ve Starém Městě 5:3, když se o body postarali Jaroslav Sobek, Jaroslav Olšar, Vojtěch Zwardoň, Josef Lys po 1, Sergej Vesselovský a Ernest Gibiec po 0,5.

„Nastoupili jsme vůbec v nejslabší letošní sestavě a stejně jsme vyhráli. Je škoda, že jsme ve druhém kole v domácím prostředí prohráli se Slavojem Poruba 3,5:4,5. Mohli jsme do samého konce bojovat o postup taky,“ domníval se předseda karvinského oddílu Jaromír Canibal.
I přes tuto skutečnost je ale s celkovým umístěním Jäklistů spokojen. „Třetí místo je pěkné, v příštím ročníku se o postup do extraligy skutečně pokusíme. Budeme hrát ve stejném složení jako letos,“ prozradil.

Orlová v domácím prostředí vysoko porazila sestupující béčko Třince 7:1 a s přehledem se zachránila. O vítězství v posledním kole se postarali Pavel Zabystrzan, Alexej Kislinský, Marcin Krzyzanowski, Rostislav Kuboš, Karolina Olšarová, Lumír Mrázek a Martin Sieber.

Nejlepším sezonním hráčem Orlové se stal Alexej Kislinský, který v devíti utkáních získal sedm bodů, což je 87,5% úspěšnost.