VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mistrovské tituly z Polska do Karviné

Karviná – Výprava bojovníků Survival & Kung fu clubu Karviná se po roce znovu vydala reprezentovat Česko v bojových sportech na otevřené Mistrovství Polska organizace Kongsao v Mikolówě. Přivezla si odtud dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.

14.4.2011
SDÍLEJ:

Jan Vicherek (vpravo) ve svém finálovém duelu.Foto: Jaroslav Szweda

Svěřenci hlavního instruktora klubu Jaroslava Szwedy odjeli do Polska předvést své kvality v disciplínách kata, kickbox semicontact a open combat Kongsao. To je pro představu vlastně fullcontactová disciplína velmi podobná dnes velmi populárním zápasům MMA (smíšená bojová umění), kde jsou zakázány pouze údery lokty či koleny do hlavy ve stoje a při boji na zemi jsou také zakázány úderové techniky. Dovoleno je pouze škrcení a páčení.


Mezinárodního podniku v Mikolówě se zúčastnilo 216 závodníků ze čtyř států – Polska, Ukrajiny, Portugalska a Česka.

Nejprve probíhala soutěžní disciplína ve cvičení kata, kde karvinský klub reprezentovali Michal Szweda v kategorii seniorů a nováček Dan Staniček, který zastupoval kategorii juniorů.

Szweda se po roční přestávce s velmi dynamicky zacvičenou sestavou umístil na výborném druhém místě. Staniček také bezchybně zacvičil svou sestavu a vzhledem k rovnosti bodového hodnocení s dalšími borci se musel utkat o medaile v rozstřelu. V něm byl lepší pouze závodník z Portugalska, nositel černého pásu, který dostal vyšší hodnocení. Staniček si tedy při své premiéře odvezl z Polska rovněž skvělé druhé místo.

„Obě medaile naše členy povzbudily. Vzápětí nás totiž čekala naše silná disciplína – kickbox kategorie semicontact, kde jsme si na stupně vítězů také věřili,“ poznamenal trenér Jaroslav Szweda.

Do semicontactu naskočila čtveřice Marek Szweda, Robin Viktora, Dan Staniček a také Adéla Maršálková. Nejlépe se z tohoto kvarteta umístila právě Maršálková, která hladce postoupila ve své váhové kategorii až do finále. „Adéla odjela do Polska velmi dobře připravena. V každém utkání se maximálně koncentrovala a nakonec uspěla i v boji o zlato,“ chválil svou svěřenkyni Szweda.

Mladý Staniček pokračoval ve svém úspěšném tažení a v silné konkurenci vybojoval čtvrté místo, což lze považovat při jeho první účasti na takovém podniku za výborný výsledek. „Danovi se dokonce povedlo porazit nositele mistrovského černého pásu z Portugalska,“ upozornil Jaroslav Szweda. Sám Staniček má přitom zatím jen žlutý pás (první žákovský stupeň). Také Marek Szweda závodil poprvé mezi seniory a vedl si slušně. I on nakonec obsadil čtvrté místo.

V nejnáročnější disciplíně open combat Kongsao si velmi dobře vedl nejvyšší člen výpravy Jan Vicherek. Vyřazovacím pavoukem kategorie nad 91 kilogramů postupoval cílevědomě, když takticky využíval dosahu svých paží a přímých úderů nohou i rukou, kterými si držel od soupeře odstup a prokazoval velký přehled. „Honza při zápasu na zemi využíval hlavně váhové převahy a díky chybám soupeře mohl často nasazovat i techniku páčení,“ vysvětloval instruktor Szweda.

Vicherkovi jeho taktika vyšla i ve finále a zaslouženě zde zvítězil. Stal se tak mistrem Polska organizace Kongsao, což je u našich severních sousedů vysoce oceňováno. „Slušně si vedl i Martin Řezák, náš další účastník open combatu, který měl v prvním zápase jasně navrch nad velmi agresivním soupeřem, ale bohužel se zranil při porazu, kterým se snažil dostat většího soupeře na zem. Kontakt s kolenem domácího Poláka způsobil Martinovi tržnou ránu na hlavě, která si vyžádala několik stehů a znamenala ukončení zápasu a cestu do nemocnice,“ litoval nešťastného momentu Jaroslav Szweda. V případě výhry by mohl i Řezák útočit na některou z medailí.

„Celkově můžeme naše vystoupení v Polsku považovat za velmi úspěšné. Dvě zlaté a dvě stříbrné medaile jsou jistě dobrou vizitkou našeho klubu. Velký dík patří samozřejmě i Střední odborné škole ochrany osob a majetku, která nám umožnila do Polska vycestovat,“ poznamenal Szweda. Právě při této karvinské škole Survival & Kung fu club Karviná působí, řada jeho členů je studenty této školy. „Momentálně se připravujeme na Mistrovství Evropy IBF a otevřené Mistrovství Polska IBF, které proběhne koncem dubna,“ dodal závěrem trenér karvinských bojovníků.

Autor: Martin Ruščin

14.4.2011
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 18 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři provozní elektrikáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: KARVINÁ, Výběrové řízení proběhne , dne : 18,9.2018 v 9:00., ÚŘAD PRÁCE ČR - krajská pobočka v Ostravě, Kontaktní pracoviště Karviná, Tř. Osvobození 1388/60a, Karviná - Nové Město, 10. patro, dv. č. 1015, U výběrového řízení doložit životopis, , , HAVÍŘOV, Výběrové řízení proběhne , dne : 21.9.2018 v 9:00.hod, místo konání výběrového řízení:, Úřad práce ČR - Krajská pobočka v Ostravě, Kontaktní pracoviště Havířov, Junácká 1632/3, 736 01 Havířov-Podlesí, 4. patro, dv.č. 417, U výběrového řízení doložit životopis, , Způsob kontaktu podrobnější informace: , Poradenské centrum OKD, tř. Osvobození 1721/9, Karviná , PO, ST 8:00 - 16:00 hod.; ÚT, ČT 8:00 - 14:00 hod.; PÁ zavřeno, odkaz na internetovou stránku pro tuto pozici, https://www.pracevokd.cz/cs/volne-pozice/provozni-elektrikar, , , , Náplň práce:, - min. vyučení v elektrotechnickém oboru, platná vyhláška 50/1978 Sb., §6, - praxe v oboru alespoň 1 rok , - dobrý zdravotní stav, - ochota učit se novým věcem, manuální zručnost, samostatnost a spolehlivost, , V případě zájmu o práci v OKD si připravte: , - životopis, - občanský průkaz, - doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, - zápočtový list z posledního zaměstnání, , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, pracoviště lokalit závodů Karviná, ČSM, Darkov, , Požadavky:, -min. vyučení v elektrotechnickém oboru, platná vyhláška 50/1978 Sb., §6, -praxe v oboru alespoň 1 rok , -dobrý zdravotní stav, -ochota učit se novým věcem, manuální zručnost, samostatnost a spolehlivost, , Výhody:, - náborový příspěvek 40 000 Kč, -stabilizující mzdové ohodnocení, , -přídavek na dovolenou a Vánoce, , -5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, , -příspěvek na dětské rekreace, , -příspěvek na stravování. Pracoviště: Okd, a.s. - důlní závod 1, ČSA, č.p. 1, 735 06 Karviná 6. Informace: Markéta Klopcová, +420 725 756 830.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 21 000 Kč

Zámečníci strojů Důlní zámečníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 31000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: KARVINÁ, Výběrové řízení proběhne , dne : 18,9.2018 v 9:00., ÚŘAD PRÁCE ČR - krajská pobočka v Ostravě, Kontaktní pracoviště Karviná, Tř. Osvobození 1388/60a, Karviná - Nové Město, 10. patro, dv. č. 1015, U výběrového řízení doložit životopis, , , HAVÍŘOV, Výběrové řízení proběhne , dne : 21.9.2018 v 9:00.hod, místo konání výběrového řízení:, Úřad práce ČR - Krajská pobočka v Ostravě, Kontaktní pracoviště Havířov, Junácká 1632/3, 736 01 Havířov-Podlesí, 4. patro, dv.č. 417, U výběrového řízení doložit životopis, , Způsob kontaktu podrobnější informace: , , Poradenské centrum OKD, tř. Osvobození 1721/9, Karviná , PO, ST 8:00 - 16:00 hod.; ÚT, ČT, 8:00 - 14:00 hod.; PÁ zavřeno, odkaz na internetovou stránku pro tuto pozici, https://www.pracevokd.cz/cs/volne-pozice/dulni-zamecnik, , , Náplň práce, - montáž, demontáž a seřizování důlních strojů a zařízení (dobývací stroj, sekce, dopravník včetně hydrauliky) , - ošetřování a údržba strojů a strojního zařízení , - montáž, demontáž a seřizování důlního dopravního zařízení (odtěžení) , - montáž, demontáž a opravy potrubních rozvodů a dopravníkových tratí , - další zámečnické práce - seřízení, revize, oprava, údržba ostatních strojů a zařízení v dole, Zaměstnanecké výhody: Zajímavý výdělek, přídavek na dovolenou a Vánoce, 6 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dětské rekreace, svačiny a pitný režim na pracovišti zdarma, příspěvek na stravování , , V případě zájmu o práci v OKD si připravte: , -životopis, -občanský průkaz, -doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, -zápočtový list z posledního zaměstnání, , Pokud jste již v minulosti pracovali v podzemí hlubinného dolu, připravte si dále tyto doklady:, -doklad o dosažené kvalifikaci v dole, -doklad o výši NPE, -doklad o poslední fárané směně, , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, pracoviště lokalit závodů Karviná, ČSM, Darkov, , Výhody:, - náborový příspěvek 40.000,- Kč, - zajímavý výdělek, -přídavek na dovolenou a Vánoce, - 6 týdnů dovolené, , - penzijní připojištění, - příspěvek na dětské rekreace, - svačiny a pitný režim na pracovišti zdarma, - příspěvek na stravování. Pracoviště: Okd, a.s. důlní závod 2, 735 34 Stonava. Informace: Markéta Klopcová, +420 725 756 830.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Antonína Macka 122/1, Ostrava, Kontakt: paní Pilchová Jolana, pište na e-mail: prace@tesjatky.cz, , Požadavky:, -Vyučen/a v oboru prodavač/ka výhodou , , Informace k pracovní pozici: , -pracovní doba ranní směny pondělí až pátek, soboty a neděle volné., , Zaměstanecké výhody: , -stravné, -prémie, -odměny. Pracoviště: Slezské uzeniny, s.r.o., Na Olšinách, č.p. 361, 737 01 Český Těšín 1. Informace: Jolana Pilchová, +420 558 761 818.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Vrátný 13 500 Kč

Vrátní vrátní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: střední nebo základní vzdělání, znalost obsluhy a práce na PC, spolehlivost, bezúhonnost., Jedná se o ostrahu objektu v Bohumíně. Kvalifikace strážný 68-008-E výhodou. Vhodné i pro osoby ČID, PID nebo zdatné starobní důchodce. Místo výkonu práce Bohumín. HPP na dobu neurčitou.. Pracoviště: D.i. seven, a.s. - bohumín, ul. drátovenská, Drátovenská, č.p. 366, 735 51 Bohumín 5. Informace: Radek Filan, +420 602 391 506.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Oldřich Horák tak, jak ho známe. S fotoaparátem na mistrovství Evropy házenkářů.

Oldřich Horák vzpomíná: Deset dní po světové exhibici nás obsadili sověti

Slovan se po dvou letech dočkal mistrovského utkání - v okresním poháru.

Slovan Orlová zabojoval o přežití

Orlovští hokejisté vyjeli na led, Štefanka skončil

Orlová – Hokejisté Orlové se chystají na sezonu ve druhé lize, do níž se vrátili po čtyřech letech strávených v krajském přeboru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT