RC Rental.cz Havířov – JIMI RC Vyškov 21:10 (7:10)

Havířované v sobotu vyhráli, početné obecenstvo nakonec potěšili, ale svým výkonem je v citelném chladu nezahřáli. Dopustili se spousty banálních technických chyb, a co horšího, i taktických, a to už rozhodně chyby banální nebyly! Co se s týmem dělo? Nervozita? Nedostatečná herní příprava po několika málo přípravných zápasech? Nebo je tu nějaká hlubší příčina?

V úvodu zápasu se domácí zatáhli překvapivě do defenzívy a nechali hrát svého soupeře. Jenže hosté se v útoku moc nepředvedli, takže se moc líbivé ragby nehrálo. Jako první nakonec udeřili domácí, kteří ve 14. minutě předvedli důraznou akci, kterou zakončil pětkou Šmolka. Ani to havířovské hráče neprobudilo a Vyškovští pokračovali v tlaku. Z něj vytěžili nejdříve snížení z trestného kopu a ve 28. minutě i otočení skóre po pětce Mendelhama – 7:10.

„Naše útočná hra se v prvním poločase tříštila v silném protivětru a na silné obraně soupeře. Některé útočné akce postrádaly myšlenku a některé končily nepřesnými přihrávkami. Vyškov využil jeden moment, kdy naše obrana nebyla připravena,“ viděl jasně příčiny nepříznivého stavu havířovský kouč Radomír Kloda.

Ve druhé půli se domácí herně očividně zvedli. Vytvořili si tlak, ale jejich hra byla nadále nesourodá s množstvím chyb. Ty dělali i hosté, kteří umožnili špatným odkopem z brankoviště položit pětku Havlíčkovi. Za stavu 14:10 neměli Havířovští ještě vyhráno, ale osud zápasu vzal do svých rukou Tomčík, po jehož akci položil Madry třetí pětku domácích a náskok pojistil.

„Ve druhém poločase už jsme měli více ze hry, ale bodovat se nám nedařilo. Když vezmu v potaz počet situací, které mohly nebo měly pětkou skončit, tak dvě pětky za poločas je mizerná úspěšnost. Hodně jsme ztráceli území kvůli mnoha přestupkům proti pravidlům. Naštěstí se Vyškov nedokázal víc prosadit. Vítězství to bylo opravdu vydřené,“ dodal po zápase Kloda.

Body: A. Kloda 6, Šmolka 5, Havlíček 5, Madry 5 – Mendham 5, Martin Kovář 5. Rozhodčí: Kohout – Čech, Kršák, pětky: 3:1, diváci: 143.

Havířov: Havlíček, Fajkus (Benčík), Indrák, Olšanský (Fric), Macháček (J. Hanák ml.), Madry, Duda, Leroch, O. Kloda, Tomčík, Stefaniak (Němec), Šmolka, A. Kloda, Pavel Kozubík, Petr Kozubík (Jurka).