„Je vidět, že na sebe natrefily dva vyrovnané týmy a dosavadní výsledky tento fakt také potvrzují. Ke druhému utkání v Kladně se už nebudu vyjadřovat, ostatně rozhodčí toho zápasu jsou již dostatečně propíraní. Jen doufám, že si z toho Český svaz vezme ponaučení a na rozhodující duel série deleguje nestranné arbitry,“ hodil trenér Karviné Zdeněk Hořák svazové komisi rozhodčích rukavici.

Intevo Karviná – Alpiq Kladno 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

První domácí zápas karvinských mladíků v play off sledovala slušná divácká kulisa, včetně několika sličných fanynek. Jejich přítomnost však pro domácí neznamenala zisk důležité druhé výhry. „Ten zápas jsme si prohráli druhou třetinou. Vedli jsme, ale soupeř otočil a byl aktivnější ve střelbě. Právě v tomto ukazateli nám k úspěšnému výsledku dost chybělo, pořád jsme se snažili míček do brány doslova dotlačit,“ poznamenal trenér Hořák.

Jeho tým příkladně bojoval, vytvořil si proti favoritovi dostatek šancí, z nichž se ovšem ujala už jen jedna. „Náš závěrečný tlak bohužel k vyrovnání nestačil. Je to škoda, měli jsme tam po faulu jejich gólmana přesilovku, navíc do brány musel další brankář, protože ten první dostal trest do konce utkání,“ popisoval stěžejní momenty trenér Inteva.

Branky a nahrávky Inteva: Říman (Kanaloš), M. Vašek (Malík), stav série: 1:2.


Intevo Karviná – Alpiq Kladno 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Ve druhém utkání se zrodil stejný výsledek, jen se šťastnějším koncem pro Karvinou. Vyhecovaná atmosféra opět pohltila hráče obou týmů a ti ze sebe vymačkali maximum.

Hlavně domácí, kteří neskutečně dřeli. Tentokrát se již soupeři vyrovnali ve střelbě (31:36), na oba gólmany se pálilo jako u Verdunu. Spolehlivým výkonem se znovu blýskl strážce karvinské svatyně Gil, pustil za sebe jen dvě střely.

Tentokrát to byli domácí, kdo prohrával. O to více vyniká skutečnost, že mladí hráči Karviné nic nezabalili a vnitřní silou dosáhli na obrat. Skvělá individuální akce K. Libosky znamenala vyrovnání a střelec Barnošák v poslední třetině vrátil sérii znovu do Kladna.

„Tým chce hrozně moc postoupit, statečně vzdoruje. Jsme odhodlaní pomstít se Kladnu sportovní cestou. Doufám, že nám nebude vadit ani skutečnost, že se hraje v pondělí. Na to zřejmě Kladno spoléhá, ale nás to nesmí rozhodit,“ poznamenal Hořák před rozhodujícím duelem.

Branky a nahrávky Inteva: Pastrňák (Oslanec), K. Liboska, Barnošák (Novák, A. Pilch), stav série: 2:2.

Karviná: Gil (Tabášek) – Barnošák, Farský, Gajer, Chudoba, Kanaloš, K. Liboska, R. Liboska, Malík, Novák, Ondrek, Oslanec, A. Pilch, Říman, Szajter, M. Vašek, Kozma, Němcová, Pastrňák.