„Bezpochyby se jedná o velký výsledek našeho klubu. Na to, jak to bylo rozehrané, je stříbro úspěchem,“ poznamenal hlavní kouč mužstva Petr Sodomka. „Nebýt našich těsných porážek v Brandýse, mohli jsme na zlatý hattrick opravdu pomýšlet,“ připomněl předchozí dvě zlata Sokola trenér mladých hráčů.

Sokol Šlapanice – Sokol Karviná 48:78 (29:44)

Ani dvoumetroví robustní pivoti Křepelka s Kammermayerem nebyli domácím moc platní. Karvinští hráči duel zcela ovládli, když si do poločasu vybudovali solidní patnáctibodový rozdíl.

„Instrukce zněly jasně – střílet po celém obvodu hřiště, přehrát soupeře pestřejší střelbou. Kluci to splnili a zápas se vyvíjel jednoznačně v náš prospěch,“ pochvaloval si Sodomka.

Výborným výkonem se opět uvedl Vavruša, tahoun posledních dní, k němuž se s nadšením přidali Gremlica, Šeda, Horváth a další hráči. Trenéři střídali sestavu, aby si zahráli všichni hráči a aby pilíře sestavy ušetřily síly.

„Kromě našeho zápasu jsme se byli podívat i na druhý duel Černovic s Brandýsem, který skončil překvapením v podobě vítězství hostů. Tím nás Černovice dostaly pod tlak a my museli proti Šlapanicím uspět. Kluci to ale zvládli perfektně,“ pochválil Sodomka svůj tým.

Čtvrtiny: 16:20, 13:24, 9:17, 10:17. Rozhodčí: Doležal, Machač, šestky: 6/4:17/8, trojky: 6:6, fauly: 19:12.

Karviná: Oswald 12, Mairinger, Vavruša 24, Horváth 9, Šeda 2, Gremlica 7, Bisaha 7, Mosler 1, Sodomka 8, Kadlec 8.


SKB BP Brno-Černovice – Sokol Karviná 70:86 (31:33)

Před posledním utkáním sezony předstoupil Petr Sodomka před své hráče a sdělil jim, že před závěrečnými čtyřiceti minutami mají dvě možnosti na výběr, buď chtějí být stříbrní, nebo se spokojí s bronzem. „Klukům jsem zatajil druhý výsledek, navíc jsem na tým apeloval v tom směru, aby se stal jediným v soutěži, se kterým by už jistý vítěz z Černovic měl negativní bilanci,“ ukázal se jako dobrý psycholog trenér Sodomka.

Karvinští hráči nastoupili do utkání nesmírně motivovaní. Hráli důrazně i precizně, do puntíku plnili veškeré taktické pokyny trenérů. „Za tento zápas musím hráče obrovsky vyzdvihnout, nenašel bych nic, co by dělali špatně. Naše základní pětka domácí rozleptala a přidali se i další hráči,“ chválil také za tento duel Petr Sodomka.

Bodově výtečný Oswald našel rychle své následovníky. Sodomka, Vavruša, Kadlec, Bisaha a ostatní předváděli bojovný, obětavý výkon, podpořený kolektivní souhrou.

Mužstvo Karviné střídalo obranné systémy tak rychle, že se z toho Brňanům motala hlava. „Vycházeli jsme z osobky, ale během chvilky jsme byli schopni přejít na zónu, ať už 2-3 nebo 3-2, často jsme praktikovali i mečap. Klukům naštěstí nečiní potíže plynule přecházet ze systému do systému a šlo vidět, že domácí na to obtížně reagují,“ postřehl Sodomka.

Jeho hráči v poslední čtvrtině rozhodli a pohlídali si závěr. Stali se nejúspěšnějším týmem nadstavbové skupiny a protože tento ročník ligy mladých mužů byl žel bohu díky svazovému rozhodnutí i posledním, jsou se dvěma zlaty a jedním stříbrem zároveň i nejúspěšnějším týmem krátké historie této soutěže.

„Poděkování za tento úspěch patří nejen mužstvu, ale i mým kolegům trenérům, kteří se hráčům detailně věnovali, rodičům hráčů a dalším fanouškům za podporu a také vedení klubu, jmenovitě Romanu Hamrusovi, který nám celou dobu pomáhal zařizovat vše potřebné. Ti všichni se podíleli na kvalitativním růstu našich hráčů,“ uzavřel sezonu stříbrnou tečkou trenér Sodomka.

Čtvrtiny: 18:17, 13:16, 22:27, 17:26. Rozhodčí: Mikšík, Nehoda, šestky: 14/11:15/11, trojky: 2:2, fauly: 19:17.

Karviná: Oswald 19, Mairinger, Vavruša 10, Horváth 4, Šeda 2, Gremlica 4, Bisaha 14, Mosler 6, Sodomka 13, Kadlec 14. Trenér: Petr Sodomka.

Konečné pořadí nadstavby: 1. Černovice 40, 2. Karviná 38, 3. Brandýs n. L. 37, 4. Šlapanice 33.