Alpiq Kladno – Intevo Karviná 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Trenér Zdeněk Hořák poskládal na velikonoční pondělí úplně tu samou sestavu, která byla blízko postupu přes Kladno už v domácím prostředí. A Karvinští chlapci (a jedno děvče) statečně vzdorovali opět.

Znovu se zrodil těsný výsledek, který jen doložil fakt, že se proti sobě postavily dva zcela rovnocenné týmy. Kladno se snažilo tvořit hru, ale na výtečně chytajícího Gila a kompaktní obranu Inteva si v první části nepřišlo.

Navíc na začátku té druhé inkasovalo z hole produktivního Barnošáka. „Zlom bych viděl v brzkém vyrovnání Kladna. Prakticky hned za minutu domácí srovnali a pak si až do konce zápasu zahráli sadu přesilovek. To už ani nemá cenu komentovat, v tom Kladně je to pořád to samé,“ ulevil si trenér Hořák.

Kladenští nakonec v poslední periodě vsítili vítězný gól – jak jinak než z přesilovky. „Poslední část jsme odehráli ve čtyřech nebo ve třech. Týmu nemám co vyčíst, všichni bojovali nadoraz a v sérii odvedli to nejlepší,“ komentoval poslední zápas sezony Zdeněk Hořák.

A kdyby měl zhodnotit celou sezonu, jaká podle něj byla? „Zpočátku jsme měli problémy s malým počtem hráčů, chodili nám vypomáhat i hokejisté. Ale postupně se to dávalo dohromady a hráči zodpovědným přístupem dosáhli na osmou příčku po základní části. Play off bylo naším cílem a ten jsme splnili. Lídra soutěže jsme navíc málem vyřadili, nemáme se za co stydět,“ poznamenal kouč Inteva, který ještě neví, zdali u družstva zůstane i nadále.

„Sezona ještě neskončila, ještě nás čeká mužská baráž a také mládež pořád hraje. Teprve po skončení sezony si s vedením klubu sedneme a budeme řešit, co dál,“ informoval Zdeněk Hořák. Jisté je, že téměř polovina současného kádru ve starším dorostu končí a přechází do mužů. Vesměs se jedná o opory Pilcha, Libosku, Vaška, Gila a další.

Karvinou čeká nelehký úkol doplnit tým o věkově odpovídající hráče, což bude při absenci mladšího dorostu možná problém.

Branka Inteva: Barnošák, konečný stav série: 3:2.

Karviná: Gil – Barnošák, Farský, Gajer, Chudoba, Kanaloš, K. Liboska, R. Liboska, Malík, Novák, Ondrek, Oslanec, A. Pilch, Říman, Szajter, M. Vašek, Kozma, Němcová, Pastrňák. Trenér: Zdeněk Hořák.