Ve Frýdku hrála šestičlenná družstva tvořená čtyřmi chlapci nebo dívkami ročníku 1999 a povinně jednou dívkou téhož ročníku a jedním hráčem ročníku 2002 či mladšího.

Orlová postavila do soutěže tři družstva. Domácí Frýdek-Místek také postavil tři družstva a Dolní Benešov jedno.

„Bohužel v celém kraji už nejsou další oddíly, které by progresivně pracovaly s mládeží a mohly se těchto soutěží zúčastnit. Nebo prostě nechtějí,“ poznamenal předseda orlovského klubu Jiří Novák.

Ve Frýdku se hrálo systémem každý s každým na 2x20 minut (partie) a počítaly se tři body za vítězství, jeden za remízu a žádný za prohru.

Celkem suverénně si vedly první celky Orlové a Frýdku. Všechny soupeře přesvědčivě porazily a o prvním místě tak rozhodoval vzájemný zápas. Orlová po prvních dvaceti minutách stála vyrovnaně na třech šachovnicích, na jedné byla situace prohraná a na dvou vyhraná. Pak ale došlo na poslední šachovnici k prudké výměně figur a orlovský hráč s figurou navíc se dostal do časové tísně a remizoval.

V další vyhrané partii přehlédla Jana Kubošová dvojitý úder a prohrála. Tím se stav otočil a Orlová prohrála 2:4. „Pak nám ještě mohlo pomoct v posledním kole družstvo našeho béčka, které mělo rovněž vyhraný zápas s Frýdkem, ale nakonec jenom remizovalo. Celkem se naše družstva umístila na druhém, pátém a šestém místě, což nám zaručuje postup na mistrovství republiky,“ přiblížil Jiří Novák. To se hraje ve dnech 17.-19. června v Klatovech.

Družstvo Orlové A hrálo v sestavě: David Pilch, Marek Lojek, Tomáš Horváth, Adam Fialka, Jana Kubošová a Aleš Pekárek. Nejlepším hráčem celého turnaje se stal Adam Fialka, který vyhrál jako jediný hráč všechny partie.