Také turnaj dětí se stal kořistí orlovských hráčů. Mladí slávisté z Orlové brali všechna tři první místa v mládežnickém rapid šachu.

Kislinsky v Ostravě zazářil. Na turnaji startovalo 94 hráčů, z toho čtyři mezinárodní velmistři a osmadvacet mezinárodních mistrů. Všichni se museli sklonit před šachovým uměním Alexeje Kislinského. Že jeho vítězství v hlavním turnaji nebylo náhodné, dokázal i v bleskové hře, kterou také zvládl nejlépe ze všech.

Vítězné vystoupení orlovských hráčů v Ostravě podpořili mládežníci, když v rapid turnaji mládeže obsadili první tři místa. Celkovým vítězem se stal Vít Kostka, před Ondrou Šrámkem a jeho bratrem Vojtěchem.

Zajímavé jistě je, jak se šachový velmistr z Ukrajiny dostane zrovna do Orlové. „Seznámil jsem se s ním v Kyjevě, když jsme tam byli s dětmi na šachovém turnaji. Pozvali jsme ho do Orlové na náš FIDE Open Orlová 2010, kde hned skončil na druhém místě. Po větším sblížení projevil zájem hrát za Orlovou i první ligu dospělých, a řekněme si na rovinu, že zásluhou jeho sedmi bodů z osmi možných na druhé šachovnici jsme letos skončili šestí,“ popisoval předseda orlovského klubu Jiří Novák.

Orlovští se už nyní těší na vlastní mezinárodní turnaj Open Orlová, který proběhne 21. května.