Havířovanky vyhrály v minulém týdnu ve Vlašimi první finále play off I. ligy, takže v domácím prostředí nastupovaly v roli jasného favorita. Jenže na havířovských stolech se jim v sobotu vůbec nedařilo a Vlašim dokázala srovnat stav série na 1:1 po vítězství 5:2.

Stolní tenistky Baníku byly před vlastními diváky nervózní, po úvodních dvouhrách byl sice stav vyrovnaný, ale pak vlašimské hráčky dokázaly vyhrát tři zápasy za sebou a vedení už udržely.

Rozhodující zápas se tak hrál v neděli opět v Havířově a přinesl velkou bitvu. Utkání se hrála na dvou stolech a pokaždé se na jednom radovala zástupkyně jiného klubu. Vlašim se mohla spolehnout na Polákovou, která vyhrála ve dvou dnech všech šest zápasů, ke kterým nastoupila.

Jenže v neděli už se k ní nedokázaly její kolegyně přidat jako o den dříve, takže po osmi dvouhrách byl stav vyrovnaný 4:4 a o postupu musela rozhodnout závěrečná dvouhra, ve které nastoupila domácí Cisáriková proti Lajdové.

Nervózní utkání vyústilo v pětisetové drama a v něm byla nakonec šťastnější domácí stolní tenistka, která získala rozhodující pátý bod a poslala mladý tým Baníku Havířov definitivně do extraligy. Domácí hráčka vedla 1:0 i 2:1 na sety, ale Lajdová dokázala pokaždé srovnat. Nakonec se ale přeci jen radovala zástupkyně Havířova.

„Poslední set byl dramatický až na půdu. Adriana Cisáriková ho vyhrála po bitvě 16:14. Tady už to bylo jen o nervech, kdo si to v hlavě lépe srovná. Naštěstí to vyšlo nám,“ uvedl manažer Baníku Havířov Nikolad Endal.

Do extraligy se Havířovanky vrací po dvouleté pauze. Pro mladý tým je postup obrovským úspěchem. „Máme opravdu velmi mladý celek, kdežto soupeř má ve svých řadách starší zkušené hráčky, dokonce dvě bývalé reprezentantky. Jsme proto opravdu šťastní a hrdí, že se nám podařilo postoupit. Momentálně budeme jediný klub v republice, který má v nejvyšší soutěži týmy mužů i žen,“ dodal spokojeně Endal.

BANÍK HAVÍŘOV – SKST VLAŠIM 2:5
Mynářová – Jírová 1:3, Tomanová – Lajdová 3:0, Cisáriková – Poláková 2:3, Tomanová – Jírová 0:3, Mynářová – Poláková 0:3, Cisáriková – Lajdová 3:2, Tomanová – Poláková 0:3

BANÍK HAVÍŘOV – SKST VLAŠIM 5:4
Cisáriková – Jírová 1:3, Tomanová – Lajdová 3:0, Mynářová – Poláková 1:3, Tomanová – Jírová 3:0, Cisáriková – Poláková 0:3, Mynářová – Lajdová 3:0, Tomanová – Poláková 1:3, Mynářová – Jírová 3:1, Cisáriková – Lajdová 3:2