Z dosavadních pěti zápasů totiž IHC Panthers Havířov nevytěžil ani bod, navíc si připsal tři domácí debakly. „Pokaždé jsme dostali čtrnáct branek a zjišťujeme, že je to pro nás opravdu velký výkonnostní skok. V první půlce soutěže si jasně vybíráme nováčkovskou daň, soupeři nás skutečně nešetří,“ pousmál se smutně předseda klubu Jiří Staněk.

Havířovský tým je tvořen amatéry a Martinem Piechou, bývalým hokejistou Havířova, Orlové či Prostějova, který vede i tréninky. „Trenéra jako takového samozřejmě nemáme, poněvadž si ho nemůžeme dovolit. Všechno si vlastně hradíme sami, což je asi největší rozdíl mezi námi a soupeři,“ podotýká Staněk.

I z toho důvodu zatím Havířované hrají veškeré zápasy na dvě pětky, zatímco soupeři na tři a na hřišti je to pak znát. „Zajímavé je, že lepších výsledků zatím dosahujeme venku než doma. Teď v Olomouci jsme sice prohráli 4:8, ale byla to celkem vyrovnaná partie. Nepovedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme dostali během pár sekund dva góly,“ rekapituloval Staněk.

Po pěti utkáních mají Panteři na svém kontě nulu a v soubojích s Uherským Brodem, který vyhrál jen jednou, si to zřejmě rozdají o to, kdo skončí poslední. „Nováčkové to nemají v extralize jednoduché. Rakovník, se kterým jsme hráli předloni o postup, se ve vedlejší skupině také moc nechytá, většina týmů je výkonnostně skutečně někde jinde. Ale budeme bojovat,“ slíbil Jiří Staněk.

VÝSLEDKY
Extraliga, skupina východ:
Uherské Hradiště – Zlín 9:8, Uherský Brod – Brno 5:7, Uherské Hradiště – Olomouc 5:14, Olomouc – Zlín 8:3, Brno – Uherský Brod 6:4, Olomouc – Havířov 8:4, Brno – Uherské Hradiště 9:4, Uherský Brod – Uherské Hradiště 8:9, Brno – Zlín 7:3, Havířov – Olomouc 3:14, Uherský Brod – Zlín 7:6, Havířov – Brno 1:14, Uherský Brod – Olomouc 5:9, Havířov – Uherské Hradiště 3:14.

Panteři se kromě extraligové soutěže zúčastnili koncem dubna ještě turnaje o Pohár ČAILH (České asociace in line hokeje) v Hradci Králové, kde obsadili čtvrtou pozici.

Do Hradce se sjelo šest celků, kromě Havířova převážně týmy z nejbližšího okolí, tedy Pardubice, Třebechovice, Tuněchody a dva celky domácího Hradce Králové.

Do bojů o finále se probojovaly už jen extraligové týmy. O třetí místo se utkal Hradec I s Havířovem a nakonec vyhrál 4:3 po samostatných nájezdech, když rozhodující branku vstřelil domácí Půlpán.

Drama vyvrcholilo ve finálovém utkání Hradec Králové II s Pardubicemi. Ty se ujaly vedení 2:0, ale domácí borci otočili na 4:2. Pardubice zabraly, srovnaly na 4:4 a opět rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější Hradec Králové.

Konečné pořadí turnaje: 1. Hradec Králové II, 2. Pardubice, 3. Hradec Králové I, 4. Havířov, 5. Třebechovice, 6. Tuněchody.