RC Vyškov – RC Havířov 17:10 (11:3)

Utkání dvou nejlepších celků skupiny o udržení bylo velmi důležité. Vítěz se totiž zachrání automaticky, kdežto druhého bude čekat ještě baráž s nejlepším týmem první ligy.

Zápas začali lépe domácí, kteří se ujali vedení v 8. minutě po trestném kopu. O tři minuty později hosté chybovali v obraně a Vyškovští položili první pětku. Domácí byli nadále aktivnější, ale nedokázali se dlouho prosadit, takže nakonec udeřilo na druhé straně, když trestný kop proměnil Aleš Kloda. Jelikož se stejným způsobem prosadili i domácí, vedl Vyškov v poločase 11:3.

Druhý poločas nervózního zápasu nezačali Havířovští šťastně a od 46. minuty hráli bez vyloučeného Fajkuse. Vyškovští svůj náskok pojistili po dalším trestném kopu.

V 62. minutě vyrobili domácí velkou chybu, která měla vliv na konečný výsledek a možná bude hrát velkou roli v konečném účtování. Snídalovi vypadl míč v brankovišti a havířovský Šmolka, který ho zalehl, položil tak pětku. Aleš Kloda kopem korigoval na 14:10. Vyškovští poté hráli osmnáct minut přesilovku, ale body už zaznamenali jen z trestného kopu.

Po výsledku 17:10 byli určitě šťastnější hosté, kteří při prohře o sedm a méně bodů získali cenný bonusový bod a uhájil i lepší vzájemnou bilanci.
V tabulce jsou havířovští první o bod před Vyškovem. Záchranu tak mají jen ve svých rukách, a když zvládnou závěrečné zápasy s Olomoucí a v Petrovicích, budou hrát extraligu i příští sezonu.

„Potěšil mne výsledek a výkon družstva, které se semklo při oslabení a bojovalo o každý míč. Stínem utkání je zranění hráčů, která jsou ve dvou případech vážná,“ řekl po zápase havířovský trenér Radomír Kloda.

Havířov: Havlíček, Fajkus, Indrák, Macháček, Olšanský, Fric, Duda, Leroch, O. Kloda, Tomčík, Stefaniak, Šmolka, A. Kloda, Pavel Kozubík, Petr Kozubík. Střídali: Benčík, Sittek, Hanák st. Trenér: Radomír Kloda.

Další zápas hraje Havířov v sobotu doma od 14 hodin s Olomoucí.