Baník OKD Karváná – Talent Plzeň 23:22 (14:11)

Nástup do utkání vyšel podstatně lépe hostům z Plzně. Ti se ujali vedení a domácí po opatrném rozjezdu zvládli kontrovat až ve čtvrté minutě z ruky Petrovského. Na začátku se o karvinské branky staral právě Petrovský s Hantákem. Ten v osmé minutě vyrovnával svou druhou trefou na 4:4.

Hosté potom ještě dvakrát šli do vedení o jednu branku, nicméně od 16. minuty začali mít navrch baníkovci a před zraky svého bývalého kouče Jozefa Hantáka byli stále o krůček napřed.

Do konce poločasu si dokonce vytvořili tříbrankový náskok. Velkou měrou se na jeho vybudování podílel Łyźwa, který se rozstřílel a konto soupeře v celém zápase zatížili jedenácti brankami.

Druhá část přinesla bojovnou a napínavou házenou. Dobrými zákroky se blýskli oba gólmani a Karvinští šli zásluhou Krzysztofa Łyźwy do vedení 17:12. Mohlo se zdát, že se zápas dohraje v poklidné atmosféře. Opak byl pravdou. Tak jako skoro ve všech jarních zápasech přišla domácí slabší chvíle a hosté toho využili k dotažení. Velkou zásluhu na tom měli Škvařil s Bryknerem, kterým v této fázi zápasu padalo do karvinské brány doslova vše.

Trenér Baníku Martin Kostelník reagoval změnou brankářů - Drápala nahradil Lefan a vedl si velmi dobře. Prezentoval se řadou dobrých zákroků a přispěl k tomu, že Baník už soupeři srovnat nedovolil A to ani v hektickém závěru, který režírovali podivuhodnými verdikty oba rozhodčí.
Díky nejtěsnějšímu možnému vítězství se Karviná bodově dotáhla na Zubří.

Nejlepší střelci Karviné: Łyźwa 11, Petrovský 5.

Nejlepší střelci Plzně: Brykner 7, Škvařil 5, Bečvář 4.