Hned na úvod oblastní soutěže starších žáků sehráli karvinští mládežníci mezi sebou velice pikantní zápas. Hráči Junior Tenisu měli obrovskou chuť zvítězit, nejspíš chtěli soupeři ukázat, že jsou výkonnostně lepším oddílem. Domácí také bojovali a k vidění byl solidní žákovský tenis.

Po šesti dvouhrách vedl Junior Tenis 5:1 a následně se nastupovalo ke třem čtyřhrám. Dívčí pár Mujevičová – Gawlowská zvýšil brzy vedení na 6:1, chlapecké čtyřhry pak Junior Tenis prohrál a MTK korigoval na 3:6 ze svého pohledu. „Hoši nastoupili s pocitem uspokojení z celkového vítězství a nepředvedli nejlepší výkony,“ poznamenal předseda Junior Tenisu Rostislav Kniezek k celkové výhře.

Další kolo starších žáků se hrálo v Orlové. „Měli jsme hrát podle rozlosování v Karviné, bohužel oddíl nemá žádné zázemí i přesto, že město vlastní dva obrovské tenisové areály, takže jsme požádali vedení orlovského týmu o odehrání tohoto zápasu na jeho půdě,“ vysvětloval Kniezek. Zápas karvinským hráčům příliš nevyšel a prohráli 1:8.

Třetí kolo měli hrát Karvinští opět doma, a to s Beskydským tenisovým oddílem z Frýdlantu, který byl favoritem. Zápas se odehrál na tenisových kurtech ve Stonavě, kde si Junior Tenis pronajal kurty. „Bohužel jsme prohráli tím nejtěsnějším rozdílem, tedy čtyři ku pěti, ale chlapci i děvčata odvedli poctivý výkon. Naším cílem je skončit do čtvrtého místa a potvrdit slušnou výkonnost z minulých let,“ dodal k ambicím letošního družstva.

Mladší žáci JT Karviná hráli svůj první zápas prvního května, a to „doma“ v Českém Těšíně. Tam mladí tenisté potvrdili předpoklady, že budou patřit mezi favority celé soutěže a jednoznačně vyhráli 9:0. Ze všech devíti zápasů ztratili pouze jediný set.

Druhý zápas hráli mladší žáci v Havířově a i zde předvedli skvělé výkony a vyhráli celkově 8:1. Třetí kolo, které se mělo hrát o tomto víkendu, narušil déšť. Dohrávat se bude v průběhu příštího týdne. „Po dvou kolech jsme zatím v čele a přestože je na nějaké soudy ještě brzy, v oddíle věříme, že si vybojujeme vyšší soutěž v této věkové kategorii,“ nastínil cíle mladších žáků Kniezek. V této soutěži sehraje Junior Tenis derby s MTK Karviná na úplný závěr soutěže 26. června.