Poháru se zúčastní osm družstev ze šesti zemí. Dva zástupce v turnaji má kromě pořádajícího Ruska i Česká republika, když kromě Stonavy se turnaje zúčastní ještě šestinásobný mistr Česka Chemcomex Praha.

Stonava se ve skupině A střetne s domácím týmem SKO-DEDDI Kaliningrad, s běloruským mistrem Belkommunmaš Minsk a norským mistrem Stavanger futsal. Ve skupině B se pak český mistr Chemcomex Praha střetne se Spartakem Moskva, lotyšským mistrem FK Busel a francouzským mistrem Bastia futsal.

Ve skupinách, které se odehrají ve Svetlogorsku, se družstva střetnou každé s každým, přičemž do semifinále postoupí první dvě družstva z každé skupiny. Semifinále a finále se odehrají v Kaliningradu.

Stonavu čeká nelehký úkol, neboť má ve skupině velmi silné soupeře. „O postup ze skupiny se doufám se ctí popereme, ale bude to velmi těžké. Z informací, které jsme získali, víme, že ruský i běloruský tým jsou velmi kvalitní družstva. A jak známe futsal v podání Rusů i Bělorusů, budou určitě předvádět vyspělou taktickou hru s nacvičenými kombinacemi,“ poznamenal vedoucí stonavského mužstva Jiří Havlásek.

A jak tedy na soupeře vyzrát? „Bude potřeba s nimi hrát trpělivě ze zabezpečené obrany a čekat na příležitost. O norském týmu nevíme vůbec nic, poznatky zjistíme až na místě a pak se na něj připravíme. Předpokládám, že domácí tým bude jednoznačným favoritem naší skupiny a my se s běloruským a norským mistrem popereme o druhé postupové místo,“ zhodnotil šance Premia Jiří Havlásek.

Rozpis zápasů Stonavy
Středa 18. 5. (18.00):
SKO-DEDDI Kaliningrad – SC Premium Stonava
Čtvrtek 19. 5. (13.00): Belkommunmaš Minsk – SC Premium Stonava
Pátek 20. 5. (13.00): Stavanger futsal – SC Premium Stonava