Plný autobus karvinských atletických nadějí odcestoval v pátek do Ostravy na již tolik proslavený mládežnický mítink, který předchází hlavnímu závodu atletických superhvězd – letos jubilejnímu 50. ročníku Zlaté tretry v Ostravě.

Letošní ročník oslavili atleti Jäklu jedním vítězstvím a jedním druhým místem. David Staněk v kategorii ročníků 2000 zvítězil na trati 300 m časem 49.2 s, za což obdržel zlatý pohár a čokoládový dort.

Martin Slíva obsadil v kategorii ročníků 2002 a mladší druhé místo na trati 150 m časem 24,4 sekundy a byl oceněn stříbrným pohárem.

„David svůj závod velmi dobře takticky rozběhnul a svým stupňovaným úsilím v závěrečných padesáti metrech zvítězil. Stejným způsobem si vedl o dva roky mladší Martin na své trati. Dosaženým časem zaostal dokonce o pouhé dvě desetiny za vítězem,“ poznamenal trenér karvinských talentů Jaroslav Staněk.

Je jen škoda, že se závodu, který je součástí Ostravského běžeckého poháru mládeže, nemohly zúčastnit také Sára Sedláková a toho času zraněná Eliška Marszalek, která navíc vede průběžné bodování této soutěže ve své kategorii.

„Nerad bych opomenul také výkony ostatních malých atletů, kteří se na svých tratích velmi snažili o dosažení co nejlepších výsledků,“ doplnil Staněk.
Všechny děti odjížděly ze závodů se svým výkonem velmi spokojené a samozřejmě nejvíce ty, které stály na stupních vítězů a ceny jim předávala halová mistryně Evropy Denisa Rosolová.

Karvinské děti svými výkony oslovily také organizátory Zlaté tretry, kteří jim na besedu do jejich školy Borovského v Karviné poslali dvě někdejší osobnosti atletiky Donovana Baileyho a Maurice Greenea.