Extraligoví in line hokejisté Havířova odehráli o víkendu poslední duely základní části nejvyšší soutěže. V nich se mělo rozhodnout, zdali skončí ve své divizi poslední, nebo předposlední.

„Ostatní soupeři jsou výkonnostně trošku někde jinde, ale na Uherský Brod, který byl před námi, jsme si věřili,“ popsal hrající předseda havířovského klubu, který své domácí zápasy hrává na zimním stadionu v Karviné, Jiří Staněk.

Nakonec se oba mančafty dohodly, že v neděli již nebudou cestovat do Uherského Brodu k odvetě, ale odehrají v Karviné i druhý zápas.

Panthers Havířov – IHC Uherský Brod 5:11 (3:3, 0:2, 1:5, 2:1)

Sobotní program narušil pozdní příjezd hostů z jihu Moravy, k nimž se zřejmě nedoneslo, že cesta z Ostravy přes karvinský most je uzavřená, takže se hráči do Karviné sjížděli osobními auty „jako švábi na pivo.“

Hrstka diváků čekala nejprve deset minut, poté dvacet, půlhodinku a pořád nic. Hráči postupně přijížděli, ale nakonec se ukázalo, že bez gólmana, takže jim dokonce domácí museli pro první čtvrtinu svého druhého brankáře zapůjčit!

Ačkoliv měli Havířované početní převahu, nedokázali si s Uherským Brodem poradit. „Dopadlo to špatně. Brod byl určitě nejhratelnějším soupeřem ze všech, ale vůbec jsme toho nevyužili. Přišlo mi, jako bychom si postupem času na soupeře už vůbec nevěřili,“ byl po utkání rozmrzelý Jiří Staněk.

Brodu nakonec přijel vypomoci brankář z Orlové a od druhé čtvrtiny chytal on. Domácí však zápas prohráli a prakticky ihned nastupovali k dalšímu utkání.

Panthers Havířov – Devils Zlín 7:17 (1:2, 1:6, 2:3, 3:6)

Zlín dorazil na rozdíl od svých kolegů z Brodu včas a měl tedy neskonalou výhodu ve fyzickém fondu. Vinou pozdního příjezdu Uherského Brodu neměli domácí vůbec žádný čas si před druhým utkáním aspoň trochu oddechnout a podle toho to také dopadlo.

Zlín i s exmistrem světa Karlem Rachůnkem hrál v pohodě a s chutí si zastřílel. „Tady jsme podali trochu lepší výkon, hlavně David Vaštík, který se blýskl pěti góly a jednou dokonce vyškolil i Rachůnka,“ přiblížil Staněk.

Únava z náročného programu však nakonec vykonala své, Panteři se po hrací ploše spíš plazili než bruslili a prohráli i tento zápas.

IHC Uherský Brod – Panthers Havířov 7:5 (2:1, 1:0, 4:1, 0:3)

S vědomím, že poslední místo je už nemine, nastupovali Havířované k druhému zápasu s Uherským Brodem, který se měl původně konat v neděli na půdě soupeře. „Už o nic nešlo, tak jsme se domluvili na tom, že to odehrajeme v Karviné. Musím všem klukům hrozně moc poděkovat za to, že všechno odehráli. Hrát nonstop tři zápasy, to je dost i pro vrcholové sportovce, kterými nejsme,“ upozornil Staněk.

Někteří hráči dohrávali duel se sebezapřením, například Martin Kytka měl natažené kolenní vazy, ale dohrál, stejně jako Žwak, Kozlík a další.

Havířov: Navrátil, Kozlík, Staněk, Piecha, Kytka, Maršálek, Trombík, Linduška, Žwak, Saj, Červenka, D. Vaštík.

Havířov tedy ve své východní divizi obsadil poslední místo a v bojích o udržení narazí na pátý tým skupiny západ, kterým je Hradec Králové. „Hraje se na dva vítězné zápasy, poražený tým půjde do závěrečné série o udržení s druhým poraženým vedlejšího duelu,“ informoval Staněk. Druhou dvojici tvoří Uherský Brod a Rakovník. Ostatní týmy čeká naopak play off.

První zápas Havířova s Hradcem je na programu již tuto sobotu od 12 hodin v Karviné, odveta(y) se hraje(í) v neděli v Hradci Králové.

Další výsledky: Uherské Hradiště – Zlín 9:8, Zlín – Brno 6:4, Olomouc – Brno 8:3, Olomouc – Uherské Hradiště 13:3.

Konečné pořadí skupiny východ: 1. Olomouc 27, 2. Brno 21, 3. Zlín 19, 4. Uherské Hradiště 14, 5. Uherský Brod 9, 6. Havířov 0.