Havířov nastoupil pod vedením trenérky Heleny Markové k zápasům 11. ročníku mezinárodního turnaje v belgickém Wanze. Tým ve složení Martina a Lucie Riegerovy, Pavla Lomičová, Lucie Kameníková, Anna Koroľová, Simona Tomanová, Hana Brťková, Adéla Marková, Laura Lančová, Michaela Maláčová a Markéta Budínská zasáhly do bojů v kategorii ročníků 1995/96.

V základní skupině čekaly mladé košíkářky zápasy s týmy z Belgie a Francie. Po vítězství nad belgickými kluby z Liége a Rebondu, i výhře nad francouzským Ifs prohrály s jiným belgickým družstvem Ciney a obsadily druhé místo ve skupině, čímž si zajistily postup do semifinálové skupiny.

V ní nejdříve porazily české Klatovy, ale pak prohrály s pozdějšími vítězkami z Natoye, takže je čekal souboj o třetí místo.

„V utkání o třetí místo jsme po smolném začátku prohrály o čtyři body s francouzským Rennes, takže jsme skončily čtvrté, ale v silné konkurenci patnácti účastníků z různých evropských zemí to bereme jako velice dobrý výsledek,“ podotkla trenérka Marková, někdejší výborná ligová hráčka.

Dodala, že turnaj byl pro děvčata výborným zakončením sezony. „Měly jsme možnost seznámit se s basketbalem, který hraje v jiných zemích. Nejlepší týmy nás přehrály zejména těsnou obranou, se kterou se v naší lize nesetkáváme tak často. V neposlední řadě jsou podobné akce dobrou příležitostí k získání nových kontaktů,“ řekla Helena Marková.