Pořadatelem závodů je těrlický Automotoklub. Výbornou soutěžní atmosféru doplnila slušná divácká návštěva. Zpestřením pro diváky byla kaskadérská show.

Na start samotných závodů byly připuštěny pouze stroje československé výroby, a to do roku 1990. Úpravy nebyly limitovány, pouze obsah motoru musel zůstat na 50 ccm.

Trať byla vedena částečně po asfaltové cílové rovince, nechyběly šikany, smrtící stoupání a samozřejmě terénní vložka skrz místní pole.

Závody nebyly pouhou recesní vyjížďkou nadšenců. Mechanici dělali vše pro maximální výkon strojů a jezdci šli často až za hranice svých možností. Práci měli i zdravotníci, kteří ošetřovali drobné šrámy způsobené jízdou kolo na kolo. Po finálové jízdě amatérských strojů přišly na řadu i protesty proti pořadí.