V obci u Karviné totiž nedávno vzniknul nový boxerský klub, který vedou karvinští odchovanci Baníku a bývalí mistři republiky Jakub Malysz a Jan Sojka. Na akci startovalo i osm borců Baníku Karviná.

Školní mládež
Do 35 kg – Radim Nowak dokázal ve svém čtvrtém utkání zvítězit, když porazil 2:1 na body Ostravana Misaulova.
Do 40 kg – Dominik Johanides prohrál ve svém prvním zápase s Gorolem těsně 1:2 na body, ale je příslibem pro budoucnost.
Do 55 kg – Igor Pleva prohrál se Smyczkem ze Sokolu Poruba, ale ukázal, že se nikoho nezalekne.

Kadeti
Do 52 kg – Robin Ďatko neměl soupeře ve své kategorii, a tak boxoval s hmotnostně těžším Dekýšem z Boxingu Ostrava, mistrem republiky. Ďatko je však mnohem zkušenějším rohovníkem, mimo jiné také mistrem, a tak svého soka porazil na body celkem jednoznačně.

Junioři
Do 60 kg – Tobias Lessy porazil technicky Vilda z Poruby a ukázal, že ne nadarmo je členem sportovního centra mládeže.
Do 64 kg – Marek Szele, další člen SCM, nenechal nikoho na pochybách, že chce svůj duel vyhrát. Jeho soupeř, ostravský Dědic, si při jedné z přestřelek zlomil palec a Szele tak zvítězil r.s.c.
Do 90 kg – Rostislav Odehnal vyhrál své první utkání v ringu poté, co v prvním kole zasypal petrovického Tomeše tvrdými sériemi a po dvojím počítání skončil duel r.s.c.
Do 90 kg – Danny Šajbidor bojoval také ve svém prvním zápasu a prokázal obrovské srdce, když se rval jako o život s petrovickým Hlavou, který vážil o třicet kilo více. Šajbidor ale vyhrál jasně na body.

Patrik Velký si vyboxoval Evropu

V Bratislavě se konala Velká cena Slovenska, jeden z kvalifikačních turnajů o postup na Mistrovství Evropy v boxu seniorů, které se bude konat v turecké Ankaře.

O veliké překvapení se zde postaral boxer Baníku Karviná, stále teprve osmnáctiletý Patrik Velký, který vyhrál všechna tři svá utkání a ve finále porazil na body domácího borce, staršího a mnohem zkušenějšího Filipa Baráka.

„Je to skvělý úspěch Patrika, který si tím vybojoval Evropu. Je sice stále velmi mladý, ale nesmírně talentovaný a ví co chce,“ chválil svého svěřence trenér karvinských boxerů Roman Nevrla.

Mistrovství se bude konat od 15. června. Patrika navíc v srpnu čeká juniorské mistrovství světa.