Na regionální turnaj v plážovém volejbalu žen, který proběhne zároveň na několika místech republiky, je do Karviné přihlášeno dvanáct dvojic a k vidění budou i místní volejbalistky.

Akci pořádá jednička plážového volejbalu na Karvinsku – Beach Volleyball Karviná na svých kurtech v areálu letního koupaliště.

„Modlíme se, aby vyšlo počasí a holky měly ideální podmínky ke hře. Nehledě na to, že slunečné počasí by snad přilákalo i nějaké diváky,“ poznamenal Otakar Kotyza z pořádající organizace.

Turnaj startuje přesně v 9 hodin zápasy ve skupinách, na finálové boje by mohlo dojít okolo 13.30 až 14.30 hodin. „Těžko se to odhaduje, protože nejlepší dvojice holek jsou dost vyrovnané a mohou to být u nás skutečně zajímavé bitvy,“ tipuje znalec ženského beachvolejbalu Kotyza.

Turnaje se kromě aktivně závodících volejbalistek zúčastní i neregistrované hráčky bez rozdílu věku. Nejlepší dvojice čeká postup do dalšího kola republikového šampionátu. První tři dvojice obdrží věcné ceny.

A na jaká jména se mohou fanoušci beache těšit? Za domácí barvy nastoupí hned tři dvojice: Eliška Kasáková – Hana Kučerová, Šárka Hamrusová – Nikol Szotkowská a ostravské stars Lucie Haškovcová – Kamila Spáčilová, které startovaly za BVK již loni.

Také českotěšínsko-orlovské duo Diana Žolnerčíková – Klára Sedláčková oblékne pro tento turnaj karvinské barvy.