Jen dva zápasy proti Cannibals Šumperk dělí svěřence trenéra Pavla Novotného od historicky nejlepšího umístění v oblastním přeboru po základní části.
„Z celkově osmi dosud odehraných zápasů vyhráli kluci sedm a to je skvělá bilance. Musím je za dosavadní výkony opravdu pochválit, protože se hodně snaží,“ poznamenal Novotný.

K rozhodujícímu zápasu nastoupili orlovští žáčci nedávno v Ostravě-Porubě proti místnímu týmu Arrows. Zápas, který se konal v horkém odpoledni, ukázal sílu a odhodlání orlovských Šneků uspět v letošní baseballové sezoně.

Po třech hodinách hry a devíti směnách porazili Šneci své soupeře 17:13! Nutno dodat, že podle pravidel baseballu pro mládež se jednotlivá utkání v této kategorii hrají pouze na sedm směn a maximálně dvě hodiny. Jenže žádný baseballový zápas nemůže dle pravidel skončit remízou, a tak se musely v Ostravě nastavovat další dvě směny a rozhodlo se až v té deváté, kdy Šneci ziskem čtyř bodů strhli perně vybojované vítězství na svou stranu.

Svou vítěznou šňůru nepřerušili žáci BK Snails ani v dalších duelech. Proti Katalpě Ostrava zvítězili 8:3 a olomoucké Skokany deklasovali výsledkem 21:8.

Družstvo odehrálo zápasy v této sestavě: nadhazovači Lukáš Černoušek, Patrik Slonka, Lada Smolková, zadák Dominik Glac, polaři a pálkaři Miroslav Spratek, Filip Daněk, Radek Kopecký, Vojtěch Janík, Lukáš Niec, Marek Lalík, Marek Fiurášek, Barbora Krausová.

Mládežnickou kategorii však nereprezentují v Orlové jen žáci, ale i mladší kadeti. Tomuto novému týmu v barvách Orlové se už ale tolik nedaří. Náročnější způsob hry, který se stupňuje vzrůstajícím věkem hráčů, a také větší rozměry hřiště jsou jednou z příčin součastného umístění týmu v oblastní lize. Ze sedmi utkání se zatím jen jednou podařilo dovést utkání do vítězného konce, a to proti týmu Cannibals Šumperk, který se odehrál v půlce června na domácím hřišti.