Karvinští v dvaadvaceti zápasech získali 27 bodů při skóre 599:553. O čem to vypovídá? „V první řadě o složitosti letošní cesty za obhajobou našeho loňského umístění,“ poznamenal trenér týmu Jaroslav Hudeček, šéftrenér Sportovního centra.

Řada hráčů týmu byla v průběhu sezony dlouhodobě zraněná, a tak musel Hudeček v řadě případů zabudovat do sestavy hráče z řad staršího dorostu. I to se mu ale dařilo. „Kluci mají z mládežnických týmů skvělou trenérskou průpravu, vyloženě problémy se adaptovat neměli. I sestava našeho áčka se však potýkala s podobnými problémy, takže se naše sestava juniorky měnila v každém utkání, což souhře zrovna neprospělo,“ poznamenal Hudeček. Za soutěžní ročník protočil v kádru rekordních 28 hráčů!

Karvinští ve svých zápasech používali obranné systémy 0-6 a 1-5. „Chtěli jsme kvalitní a agresivní obranou nutit soupeře k chybám a z rychlých útoků střílet laciné branky. Koncepce hry všech našich družstev je založena právě na přechodu do rychlého útoku,“ upozornil trenér Hudeček.

Ten nemohl říct, že by s tímto herním prvkem byl vyloženě nespokojen, ovšem samým nadšením určitě ani neskákal metr do vzduchu. „Z celkového počtu našich branek činilo čtyřicet procent gólů z rychlého útoku. Naši snahou je ale tento ukazatel ještě navýšit,“ dodal.

V postupném útoku se jeho hráči snažili o rychlou a kombinační hru s cílem vytvořit prostor pro střelbu hlavně spojkám a hráčům na brankovišti. „Tady ale byla naše úspěšnost střelby velice nízká – 35%. Rovněž křídla zůstala hluboko za očekáváním,“ zdvihl Hudeček varovný prst.

Oporou týmu byla výborná hra brankářů, kteří tým v řadě utkání drželi nad vodou. Jejich celková úspěšnost se vyšplhala na 43%, a to je vynikající ukazatel. Jakub Lefan i Artur Adamík byli hlavními oporami. A kdo patřil k nejlepším střelcům? Chudoba (86 branek), Monczka (59), Pindej (52), Dudek (46), Krahulec (39) a Vala (38). ⋌(red)