Prázdninové vstupné platí už od minulého týdne a potrvá až do 4. září. „Kromě zlevněného vstupného rozšiřujeme i otevírací dobu. Od pondělí do čtvrtka si lidé mohou přijít zaplavat od 6 do 21 hodin, v pátek od 10 do 21 hodin a o víkendech a svátcích od 8 do 21 hodin. Tři hodiny za cenu jedné se ovšem vztahují na všední dny, o víkendech lidé zaplatí klasické vstupné,“ uvedl Jaromír Voráč, vedoucí aquacentra městské společnosti Bospor, která bazén provozuje.

Návštěvníci si mohou v areálu bohumínského aquacentra užívat plaveckého a průplavového bazénu, tobogánu, vířivky, vnitřního i venkovního dětského brouzdaliště i rekreační odpočinkové zóny. K dispozici je návštěvníkům rovněž sauna nebo hřiště pro plážový volejbal.

Další zajímavé atrakce chystá aquacentrum pro své návštěvníky v příštím roce. V jeho areálu totiž vyrostou tři nová petangová hřiště a tzv. adventure neboli zábavný golf.

Půjde v podstatě o klasický golf, zmenšený do velikosti minigolfových drah. Jejich velikost však bude to jediné, co je bude s minigolfem spojovat. Drah bude přesně 18 a překážky známé z minigolfu na nich lidé nenajdou. Naopak tam budou různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní past nebo písečné bunkry podobně jako u klasického golfu. I samotný způsob hry je od minigolfu zcela odlišný. Adventure, tedy zábavný golf se hraje na umělé golfové trávě a hráči během hry smí nebo dokonce musí chodit po drahách. Takže nejde o golf ani minigolf, ale něco mezi tím.

Ústředním prvkem bohumínského zábavného golfu bude vodopád s potůčkem a dvěma jezírky. U drah vyroste zároveň z lícových cihel půjčovna golfových holí a míčků. Nebude v ní chybět ani občerstvení s posezením a sociální zařízení pro návštěvníky. Ke hřišti se lidé dostanou buď přímo z aquacentra, anebo od zimního stadionu.

Náklady na vybudování zábavného golfu jsou několik milionů korun. S jeho výstavbou se začne už letos na podzim a pokračovat se bude příští rok na jaře. V letošním roce jsou v plánu hrubé terénní práce a přeložky sítí. Samotné golfové dráhy budou vznikat příští rok na jaře. Se slavnostním otevřením zábavného areálu počítá město příští rok v červenci.

„Otevření plánujeme na dobu, kdy by měly být dokončeny velké dopravní stavby v Bohumíně, tedy dálnice a skřečoňský most. Kvůli nim se totiž zkomplikoval a omezil příjezd k bazénu a trápila nás i zvýšená prašnost z výstavby, což se projevilo i na mírném poklesu návštěvnosti v aquacentru. Zábavným golfem bychom chtěli do areálu aquacentra přilákat další návštěvníky,“ doplnil místostarosta Bohumína Lumír Macura.