Havířovští závodníci se výjimečně prezentovali hlavně na Mistrovství Moravy a Slezska a také na mistrovství České republiky dorostenců a juniorů.

V Ostravě se při Mistrovství České republiky dorosteneckých a juniorských kategoriích dařilo hlavně běžcům. Titul mistra zde získal junior Petr Kaminski, který v běhu na 800 metrů nedal časem 1:55,83 min. nikomu šanci. V závodě na 3000 metrů překážek přidal bronz.

„Petr měl vyhrát steepl a půlka byla jeho druhá trať, na které to zkoušel. Bohužel závod na 3000 metrů překážek takticky nezvládl a přivedl si své dva soupeře za zády do cílové rovinky, ve které jej oba přespurtovali. Spravil si tedy chuť v běhu na 800 metrů, kde zvolil dlouhý dvěstěpadesátimetrový finiš. Získal si mírný náskok, a i když jej soupeři mocně dotahovali, povedlo se mu ho těsně udržet až do cíle,“ řekl předseda AO Slavia Havířov Ivo Polášek.

Také dorostenec Michal Pinkas uspěl v disciplíně, ve které se to čekalo méně. Prosadit se měl v běhu na 2000 metrů překážek. Tam ale neudržel počáteční ostré tempo svých soupeřů a doběhl na pátém místě časem 6:23,56 min. Druhý den startoval na trati 3000 metrů, kde se mu šance na medailové umístění moc nedávaly, nicméně drtivým závěrečným finišem proklouzl kolem svých soupeřů na pěknou bronzovou příčku.

„Velmi příjemným překvapením bylo třetí místo a bronzová medaile dorostence Richarda Bzdýla v trojskoku, který si výkonem 13,33 metru vylepšil osobní rekord. Ve své druhé disciplíně, skoku vysokém, obsadil sedmou příčku,“ pochválil Bzdýla Polášek.

Tentokrát se nedařilo dorostenci Sebastiánu Gunčíkovi, který zápasil nejen se soupeři, ale i se zdravotními problémy. Startoval pouze v hodu oštěpem, ve kterém skončil na čtvrtém místě výkonem 55,05 metru.

„Sebastián nám udělal radost před měsícem na mistrovství ČR ve vícebojích, kde skončil na krásném třetím místě v novém osobním rekordu 6246 bodů,“ poznamenal Polášek.

Tohoto mistrovství se zúčastnili i další vícebojaři. Matěj Linhart se umístil na 6. místě a Richard Bzdýl skončil osmý.

Výborné páté místo získal dorostenec Vít Polášek na trati 5 km chůze časem 27:25,43 min. Dorostenec Michal Melicher obsadil deváté místo v hodu oštěpem a desáté v hodu diskem. Desátý byl i junior Tomáš Chmelík mezi diskaři.

Havířovští atleti sbírali úspěchy i na Mistrovství Moravy a Slezska (MaS), a to jak v jednotlivých disciplínách, tak ve vícebojích. Čtyřnásobným mistrem MaS se stal dorostenec Sebastián Gunčík, který zvítězil ve skoku do dálky, v hodu oštěpem, ve skoku o tyči i v desetiboji.

Mistrovský titul mezi žáky získal Jakub Zecha v chodeckém závodě na 3000 m.

Stříbrné medaile si přivezli dospělí vrhač Rostislav Kyzlink v hodu diskem výkonem 42,60 m, oštěpař Daniel Schubert (61,43 m) i dorostenec Richard Bzdýl v trojskoku. Bronz vybojoval junior Tomáš Chmelík v hodu diskem výkonem 40,66 m.

Těsně pod stupni vítězů skončili dorostenci Matěj Linhart v běhu na 110 m překážek a desetiboji, Michal Melicher v hodu diskem a oštěpem, Richard Bzdýl ve skoku o tyči, desetiboji a ve skoku vysokém, Jakub Pospíšil ve vrhu koulí a v kategorii žactva Karel Pinkas v běhu na 1500 m překážek.

„Jak je patrno z výše uvedených výsledků, první část letní sezony se nám vydařila. Přes prázdniny bude od závodů pauza, kterou využijeme k trénování a nabrání nových sil pro druhou část sezony, která začne koncem srpna,“ dodal spokojený předseda klubu Ivo Polášek.