V chorvatském Matulji se Karvinští potřetí zúčastnili osmého ročníku turnaje Mediterranean Cup, který se hrál ve třech městech oblasti Kvarner-Rijeka, Matulji a Opatija. Po výsledcích v základní skupině s HBC Jičín 13:12, RK Pečinje 18:14, Zamet Rijeka 19:13, RK Kozala 11:14, Kman Kocunar Split 16:12 a domácím RK Matulji 23:14 se mladí baníkovci probojovali do finále, kde se opět setkali s dosud neporaženým týmem RK Kozala.

Na hráčích byla vidět velká snaha vrátit soupeři porážku ze základní skupiny, ale to se bohužel nepodařilo. Po těsné prohře 10:11 obsadili hráči HCB OKD druhé místo v turnaji.

Náladu si vylepšili v italské Gaetě, kde se v rámci dlouhodobé turnajové výměny zúčastnili 23. ročníku Memoriálu F. Calise. Karvinští mladší dorostenci startující v kategorii staršího dorostu prošli celým turnajem bez zaváhání a ve skupině postupně porazili: S.S. Lazio 25:5, H. Benevento 32:4, Sporting Club Gaeta 16:7 a Cus Cassino Gaeta 20:10. Po semifinálové výhře 22:5 nad H. Benevento se ve finále opět utkali se Sporting Clubem z Gaety a po vítězství 32:9 se mohli těšit z celkového prvenství v turnaji.

Kromě sportovních úspěchů si odvezli také vítězství na poli společenském, když Missákem turnaje v Gaetě byl zvolen karvinský Adam Tichý. Zájezd byl obohacen projížďkou na výletní lodi podél Opatijské riviéry, která byla pro výpravu velkolepým zážitkem.