Začátkem července se konal na kurtech TK Havířov tenisový turnaj mladšího žáctva. Mezi chlapci zaznamenal svůj první turnajový triumf v mladších žácích hráč TK Havířov Filip Rákoczy.

Ten byl nasazený jako turnajová jednička a papírové předpoklady dokázal suverénně naplnit. Nejdříve porazil Roberta Sikoru (TK Slavia Orlová) 6:0, 6:0, v semifinále turnajovou trojku Matyáše Kuboše (TO TJ Nový Jičín) 6:3, 6:0 a ve finále druhého nasazeného Jana Srbu (TK Hlučín) 6:2, 6:2.

„Filip konečně dokázal, že jeho výkonnostní růst není náhodný. Je to výsledek roční práce a potvrdilo se, že směr, kterým se ubírá jeho tenisový růst, je správný a postupně přinese i kvalitní výsledky. Věřím tomu, že Filip má hodně rezerv a může být ještě lepším hráčem,“ míní trenér Petr Špok.

Filip Rákoczy si zahrál i finále čtyřhry společně s oddílovým kolegou Václavem Čajkou. Do finále se oba probojovali po vítězství nad páry Otakar Cwik (TK Vítkovice), Jakub Kramný (Family tenis Ostrava) 6:1, 6:0 a Robert Sikora, Boris Durčák (Sokol Bohumín) 6:2, 5:7, 10:8. Ve finále podlehli nenasazenému páru Jan Srba, Martin Kudláček (TJ Baník Ostrava OKD) 4:6, 1:6.

V tomto týdnu uspořádá havířovský tenisový klub celostátní turnaj staršího žactva (20. 7.) a od 22. července přivítá i celostátní turnaj mladších žákyň.