„S panem Trtíkem jsme byli v kontaktu delší dobu. Známe se, víme, co od sebe můžeme očekávat a pro nás je to v tuto chvíli nejlepší možná volba. Podobně kvalitních trenérů jako je Rasťa Trtík v české i slovenské soutěži moc neběhá, alespoň já o žádném nevím,“ poznamenal manažer karvinského klubu Martin Kostelník.

Doktor pedagogiky, který mimochodem ovládá šest jazyků, přichází Karviné pomoci v situaci, kdy tým začíná prakticky od nuly. „Loňské výsledky i výkony mužstva jsem samozřejmě sledoval. Nepřísluší mi hodnotit práci mého předchůdce, z kolegiality to nedělám, takže se k tomu ani vyjadřovat nebudu. Mým úkolem je nyní seznámit se s mužstvem, které je velice, velice mladé a pokusit se s ním uhrát v následujícím ročníku co nejlepší výsledek,“ poznamenal na úvod Ratislav Trtík.

Na práci v Karviné se velmi těší, stejně jako na fanoušky. „Místní prostředí znám. Působil jsem zde jako hráč, trenér i funkcionář a rád se sem vracím. Znám místní lidi, kteří momentálně klub vedou, s manažerem Martinem Kostelníkem i sekretářem Romanem Farářem jsem v neustálém kontaktu,“ vylíčil.

Na úvodním tréninku měl k dispozici tým, který po roce znovu doznal několika změn. Sedminásobný mistr republiky Michal Mrózek zamířil do Bad Blankenburgu (IV. německá liga), Jozef Hanták a Ján Faith zpět na Slovensko a pryč jsou i oba Poláci Lyźwa s Balwasem.

„Abych pravdu řekl, spoustu kluků vůbec neznám, prakticky většinu. Máme pár dní na to, abychom se poznali a měsíc na to, abychom se řádně připravili,“ podotkl Trtík, který se těší na karvinské fanoušky. „Vždy jsem tvrdil, že karvinské obecenstvo je pro tým Baníku osmým hráčem. Takové fanouškovské zázemí, jaké má Baník, nemá nikdo v soutěži. Fandové s mančaftem jezdí i na zápasy ven, dokáží vytvořit parádní atmosféru a co je hlavní – házené po tolika letech praxe rozumí, takže je nikdo nemůže obelstít nějakými lacinými řečmi,“ těší se na vzájemnou symbiózu karvinského „kotle“ a mužstva trenér Trtík.

Přípravu na novou sezonu zahájil s týmem v pondělí, příští týden odjíždí Karvinští na kondiční soustředění do Podbánského na Slovensku.

Kdo Rastislava Trtíka dobře zná, tak ví, že vedle přísné tváře, která je nutná při tvrdé tréninkové dřině, má tento kouč i velký smysl pro humor, což dokázal hned při svém úvodním rozhovoru s novináři, když prohlásil, že v Karviné se Farář s Kostelníkem asi tak dlouho modlili, až přišel Trtík…