Při mistrovství světa v plavání s ploutvemi nastoupil Broda v maďarském městě Hódmezovásárhely na trať 50 metrů BF. Úřadující mistr Evropy z loňského roku dokázal v ranních rozplavbách překonat svůj vlastní světový rekord, když dohmátl v čase o čtyři setiny sekundy lepší toho starého – 19,34 sekundy.

V době, kdy všichni oslavovali překonání světového maxima, Broda u dotykové desky trpěl. V přemíře snahy si při důrazném dohmatu způsobil výron loktu pravé ruky. Lékař mu po vyšetření start ve finále nedoporučil. Havířovský závodník ale loket ledoval a byl odhodlán nastoupit. Před samotným rozhodujícím závodem mu však loket opět povolil, a ten mu u bazénu usadil zpět do pouzdra fyzioterapeut německé výpravy.

I přesto Broda do finále nastoupil. Byl ale limitován a nemohl využít své největší zbraně, a to rychlé reakce při odskoku s využitím zapření se rukou o startovací bloky. To způsobilo, že hned na startu ztratil drahocenné desetiny sekundy. Ještě v polovině závodu se pohyboval na čtvrtém až pátém místě. Když Ondřej zjistil, že loket drží, fantasticky zrychlil a dohmátl jako druhý se ztrátou jediné desetiny sekundy za vítězným Rusem Alexejem Ivaněcem (19,35 s). Na třetím místě skončil domácí závodník Matyas Szenes (19,68 s).

Velkým zklamání pro Ondřeje pak byl fakt, že tímto vystoupením na mistrovství světa skončil. Ze zdravotních důvodů se musel odhlásit z další disciplíny 100 m BF. „Ze světového stříbra mám samozřejmě radost, rovněž tak ze světového rekordu. Nicméně je ve mě i zklamání, že jsem přišel kvůli zranění o možnost získat zlatou medaili a tím titul mistra světa,“ konstatoval Broda.

„Dalším zklamáním byla pro mě každopádně skutečnost, že jsem se musel odhlásit z dalších startů. Přitom jsem cítil, že mám životní formu a na dvojnásobné trati jsem si věřil na medaili. Nic se však nedá dělat, taková je někdy realita vrcholového sportovce. Loket půjde do sádry a po uzdravení bych chtěl na podzim a zejména v zimní sezoně se specializovat na klasické plavání, konkrétně prsařský styl. Zde cítím obrovské rezervy a velkou možnost se v klasice probojovat na prosincové Mistrovství Evropy ve Štětíně. Podmínkou je však dokonalé uzdravení,“ dodal Broda.